Haber
Giriş Tarihi : 20-05-2020 21:21   Güncelleme : 20-05-2020 21:21

ÖGÜDER,Koronavirüs Salgını Nedeniyle İşsiz Kalan İki Yüzden Fazla Özel Güvenlik Görevlisi Ailemize Yardım Eli Uzattık

ÖGÜDER Genel Başkan Yardımcısı Teskilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Altan Ferhatoğlu ÖGÜDER Derneğinin faaliyetleri kapsamında haber sitemize açıklamalarda bulundu.

ÖGÜDER,Koronavirüs Salgını Nedeniyle İşsiz Kalan İki Yüzden Fazla Özel Güvenlik Görevlisi Ailemize Yardım Eli Uzattık

ÖGÜDER Genel Başkan Yardımcısı Teskilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Altan Ferhatoğlu ÖGÜDER Derneğinin faaliyetleri kapsamında haber sitemize açıklamalarda bulundu.

Altan;Derneğimiz 2019 Yılında Kuruldu

2019 yılının Eylül ayında kapılarını açan derneğimiz, sektöründeki sıkıntıların,eksikliklerin giderilmesi ve taleplerin yerine getirilmesi amacıyla faaliyetlerine başlamış, bu süreçte TBMM'ne ,Ankara Özel Güvenlik Şube Daire Baskanligi'na ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na,bazı siyasi parti liderlerine,yerel olarak da Özel Güvenlik Şube Daire Baskanligi'na, Belediye Başkanlarımıza, Valilik Makamlarına ve Kaymakamlık Makamlarına ziyaretler düzenleyerek taleplerimizi ve sıkıntılarımızı dile getirmiş bulunmaktayız.

Koranavirüs Döneminde Özel Güvenlik Görevlisi Arkadaşlarımız Büyük Fedakarlık Yaptı

Bunun akabinde; içerisinde bulunduğumuz Pandemi Covid-19 salgını sürecinde,boş durmayarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirdiğimiz konusunda kanaatimiz tamdır. TYP ( Toplum Yararına Projeler) kapsamında görev alan arkadaşlarımızın, okulların kapanmasıyla 30 Haziran'da işsiz kalacak olmalarına rağmen,PTT şubelerinde 112 Acil Servislerinde karantina altındaki yurtlardaki noktalarda, polis ve sağlık ekipleri ile birlikte ateş ölçüm ve kontrollerde görevlerini layıkıyla yerine getirmişlerdir.

İhtiyaçlar Sahiplerine Yardımlarını Ulaştırdık 

Ayrıca , gönüllülük ilkesi benimseyerek yardım faaliyetlerinde bulunulmuş,ihtiyaç sahibi ÖGG başta olmak üzere ,ihtiyaç sahibi hanelere ulaşılmış ve yardımlarda bulunulmuştur.

Bu süreçte,bayramın da yaklaşmış olması vesilesiyle 50'ye yakın çocuğumuz giydirilmiş,200 adet kumanya dağıtılmış ve bazı ihtiyaç sahiplerine derneğimiz bütçesinden maddi destek sağlanmıştır.

Bu süreç içerisinde,30 ilimizin İl başkanları,ikinci bölge başkanımız ve bazı ilçe temsilcilerimizin görevlendirilmeleri gerçekleştirilmiş olup, hâlâ tüm hızıyla devam etmektedir.

Başlıca talep,istek ve önerilerimize gelince;

1) 5188 sayılı yasanın yeniden düzenlenerek, günümüzün şartlarına uygun hale getirilmesi

2) 2009 yılında kaybettiğimiz değerli büyüğümüz Rahmetli Muhsin YAZICIOGLU' nun,TBMM' ne sunmuş olduğu ve Sayın Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ," Rahmetliye borcumuz var. Sunduğu tasarı yasalaşmalı" dediği,fakat unutulan,yasalaşmayan tasarının en kısa sürede tekrardan ele alınması

3) TYP(Toplum Yararına Projeler)' de görevli,güvenlik personeli arkadaşlarımızın işyerinde yada işte sürekliliği

4) İşveren dayatmasından doğan 35 yaş kriterinin esnetilmesi

5) Bölgesel toplu taşımada,indirimli kart kullanımı

6) Sosyal hakların düzenlenmesi

7) ÖGG personelinin yetkisi ve görevi olmayan işlerde çalıştırılmasının önlenmesi

8) 5 yılda bir kimlik yenileme zorunluluğunun düzenlenmesi veya iptali gibi birçok konu vardır.

İşte bu sebeplerden dolayı;

Özel Güvenlik mesleğine gönül vermiş tüm arkadaşlarımızı, çatımız altında toplanmaya,bir olmaya,birlik olmaya davet ediyoruz!!!...

Bizler bu yolda sonuna kadar emin adımlarla yürümeye kararlıyız. Sesimizi duyurmak için elimizden geleni yapacağız!!!...