Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
24 MART Cuma 13:17

Metrobüste 'Maske' Kavgasinda Güvenlik Görevlisinin Sol Gözünün Kör Oldugu Kesinlesti

Avcilar’da metrobüste maske takmasi için uyarida bulundugu Ömer Senem tarafindan darp edilen güvenlik görevlisi Sükrü Turan’in yaralanmasina iliskin davanin görülmesine devam edildi. Adli Tip Kurumu’ndan gelen raporda ise Sükrü Turan’in sol gözünün görme kabiliyetini kaybettigi belirtildi.

gundem
Giriş Tarihi : 23-02-2023 19:23
Metrobüste 'Maske' Kavgasinda Güvenlik Görevlisinin Sol Gözünün Kör Oldugu Kesinlesti

Istanbul Avcilar’da 25 Haziran 2021 tarihinde metrobüste maske takmasi için uyarida bulundugu Ömer Senem tarafindan darp edildigi iddia edilen ve sol gözü görmez hale gelen güvenlik görevlisi Sükrü Turan’in yaralanmasina iliskin davanin görülmesine devam edildi. Küçükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen durusmaya müsteki Sükrü Turan ve avukati katildi.

Sanik ise durusmaya katilmadi. Adli Tip Kurumundan gelen raporda, kisinin yasamini tehlikeye sokan bir durumun olmadigina, yaranin hafif tibbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif olmadigi sonucuna varildigi anlatildi. Raporda, yapilan muayeneler sonucunda müsteki Sükrü Turan’in yüzünde ilk bakista fark edilen sabit izler olduguna ve Sükrü Turan’in sol gözünün görme islevini kaybettigine yer verildi.

Mahkeme, sanigin ek savunmasini alacagi için ve saniginda durusmalari takip etmedigi için zorla getirilmesine karar vererek durusmayi erteledi.

Iddianameden

Ömer Senem’in müsteki Sükrü Turan’a yumruk atarak yasam fonksiyonlarini orta düzeyde etkileyecek biçimde yaraladigi iddianame açiklanarak, ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yil 6 aydan 4 yil 6 aya kadar hapisle cezalandirilmasi talep edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı