Öz-Güvensen Sendikası
Giriş Tarihi : 19-05-2021 21:07   Güncelleme : 19-05-2021 21:25

Metro A.Ş İSTGÜVEN Çalışanlarının Taleplerine Karşı Özgüven Sen Sessizliğini Koruyor!

Metro A.Ş İST Güven Bünyesinde Günlük 12 Saat Ayakta Çalışan Güvenlik Görevlileri Vardiya Düzenlemesi İstiyor. Pandemi döneminde zor şartlar altında çalışan Metro A.Ş İST Güven çalışanları,çalışma şartlarının düzeltilmesini ve güvenlik harici iş yaptırılmamasını talebi karşılık bulmadı.

Metro A.Ş İSTGÜVEN Çalışanlarının Taleplerine Karşı Özgüven Sen Sessizliğini Koruyor!

Metro A.Ş İST Güven Bünyesinde Günlük 12 Saat Ayakta Çalışan Güvenlik Görevlileri Vardiya Düzenlemesi İstiyor.
Pandemi döneminde zor şartlar altında çalışan Metro A.Ş İST Güven çalışanları,çalışma şartlarının düzeltilmesini ve güvenlik harici iş yaptırılmamasını talebi karşılık bulmadı.

Metro A.Ş'de çalışan özel güvenlik işçileri,İST Güven'de yetkili olan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Güven Sen sendikası yöneticilerinin sorunun çözülmesini talep etti.

Sendikanın olaylara sessiz kalmamasını bekledilerini belirten işçiler,Sendikadan kısa zamanda açıklama yapmasını,işyerlerimizi ziyaret ederek sorunlarımızı ilgili yöneticilere iletmesini istiyoruz dediler.

Metro A.Ş'de çalışan özel güvenlik işçileri istekleri neden yerine getirilmiyor?

Metro A.Ş İST Güven bünyesinde günde milyonlarca yolcu ile karşılaşan güvenlik görevlileri,özelikle halka açık olan yerlerde çalışan özel güvenlik görevlilerinin çalışma hayatındaki zorlukları haber sitemize anlattılar.12 saat nöbet sisteminde ayakta çalışan güvenlik görevlileri Sabah 09:00 Akşam 21:00 Vardiyası sebebi ile sosyal hayatlarının yok olduğunu dile getirdiler.

Vardiya düzenlenmesi konusunda yönetime ve yetkili sendikaya söylemelerine rağmen değişen bir bir şeyin olmadığını gün geçtikçe çalışma şartlarının daha da zorlaştığını dile getiren güvenlik görevlieri güvenlik harici her işle karşı karşıya kalıyoruz.Böylesine sorumluluk ve risk altında görev yapan özel güvenlik görevlilerinin ekonomik ve idari haklarının eksiksiz karşılanması gerekmektedir.Çok şey istemiyoruz çalışma saatlerinin göz önünde bulundurularak nöbet saatlerinin erken saate çekilmesini istiyoruz.

Asansör tamirinden tutun yürüyen merdiven ve çeşitli ekipmanların bozulmasında bile bizler görevlendiriliyoruz.Artık kendi ailemize zaman ayırmak istediklerini belirten güvenlik görevlileri yetkilelerden bir çözüm bekliyor.Özel güvenlik görevlilerinin yakından sorunları ile ilgilenen İST Güven Genel Müdürü Ahmet Can Buğday'ı Metro A.Ş'de çalışan güvenlik görevlileri olarak işyerimize ziyarete bekliyoruz demişlerdi.

AdminAdmin