Haber
Giriş Tarihi : 24-05-2020 01:02   Güncelleme : 24-05-2020 01:02

"Maske tak"Uyarı Yapan Özel Güvenlik Görevlisine Testereyle Saldırdı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde oluşan olayda hastanenin güvenlik görevlisi, kimliği belirsiz şahsı maske takması yönünde ikazlarda bulundu

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde oluşan olayda hastanenin güvenlik görevlisi, kimliği belirsiz şahsı maske takması yönünde ikazlarda bulundu. Bunun üzerine başlayan tartışma sonrası acil servis önündeki aracının bagajından çıkarttığı testere ile güvenlik görevlisinin üstüne yürüyen şahıs çevredekiler tarafından sakinleştirildi.

Hastane acil servisinde yaşanan bu anlar çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, görüntüler hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş tarafından sosyal ağ hesabında paylaşıldı.

"HASTANEDE TESTERE İLE TERÖR ESTİRDİLER"

Konuyla alakalı olarak sosyal ağ hesabından açıklamalar yapan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, "Hastanede testere ile terör estirdiler. Darıca Farabi EAH acil servisinde, Güvenlik vardiya amiri maske tak dediği için testereyle vardiya amirimizin üzerine yürüyüp darp etmeye çalışan kendisini bilmez bir şahıs resmen terör estirdi" dedi.

"PSİKOMANYAK KİŞİLİK OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM"

Açıklamasında şu ifadelere yer veren Güneş, "Sırf toplumumuzun sağlığını koruma amacı ile yapılan bu uyarıya arabasından çıkardığı testere ile saldıran bu sayısı şiddetle lanetliyorum. Böyle zorlu bir süreçte dahi böyle bir yola başvuranları insanı duygulardan sıyrılmış psikomanyak kişilik olarak değerlendiriyorum. Bu zorlu süreçten dahi ders almayıp halen, yalnızca halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden canlarını siper eden hastane çalışanlarına şiddet uygulayan bu kişilere caydırıcı bir cezanın verilmemesi, artık şikayet mekanizmasını da bloke etmiştir. Tekrar böyle terör eylemlerinin yaşanmaması dileğiyle" diye konuştu.