Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 21:40 Bu haber 13095 kez okundu
 
Marmaray Güvenlik-İş Sendikasına Üye Oldu
Marmaray'da çalışan özel güvenlik görevlileri Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-İş Sendikasına Üye Oldu.Sendika toplu iş sözleşmesi için özel güvenlik işçileri adına yetki aldı.
Sendikal Haberi
Marmaray Güvenlik-İş Sendikasına Üye Oldu

Marmaray'da çalışan özel güvenlik görevlileri Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-İş Sendikasına Üye Oldu.Sendika toplu iş sözleşmesi için özel güvenlik işçileri adına yetki aldı.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası İstanbul Anadolu Yakası Bölge Şube Başkanı Ramazan Palak;Marmaray'da  Çalışan ve Güvenlik-İş Ailesine katılan tüm emekçi arkadaşlarımıza aramıza hoşgeldiniz diyorum.Bizler özel güvenlik görevllilerin sendikası olarak özel güvenlik sektöründe çalışan işçilerin çalışma hayatındaki sorunları ile bire bir ilgilenen sendikayız,özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımız hızla Güvenlik-İş Sendikamızda birleşiyor, örgütlenme çalışmalarımız çok başarılı bir şekilde sonuç alıyor.Kısa zaman içerisinde üye arkadaşlarımız adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başlayacaktır dedi.

Daha sonrası Palak;Özel Güvenlik Görevlilerine ait Özel Güvenlik İş Kanunun çıkartılmasını talep etti.

 Özel Güvenlik İş Kanununda yapılması gereken değişiklikleri şöyle sıraladı:

1 - Özel Güvenlik Görevlilerinin özlük haklarının düzenlenmesi lazım. 

2 - Özel Güvenlik Görevlerimizin iş sözleşmesini sadece belirli süreli olarak yapılabilmesi yönünde çalışma koşulları ve ücretlerine ilişkin hususlarının düzenlenmesi.

3 - Özel Güvenlik Görevlilerine silah tazminatı düzenlemesi. 

4 - Özel Güvenlik Görevlilerinin meslek hastalığı kapsamında kanuni haklardan yararlanabilmeleri.

5 - Görevi başında yaralanan veya vefat eden Özel Güvenlik Görevlilerine 2330 sayılı kanun kapsamında Şehitlik - Gazilik hakkının verilmesi.

 6-- Görevini üstün başarı gösteren Özel Güvenlik Görevlilerimizin şartları sağlaması koşuluyla 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu 86. maddesi uyarınca kamuoyunda taltif adıyla verilen para mükâfatı hakkında yararlandırılması.  Palak, “ Ülkemizde görev yapan 283 bin Özel Güvenlik Görevlisiyiz. Toplumun her alanında Beşikten Mezara kadar olan insan hayatının bütün sürecinde görev yapan özel güvenlik görevlileriyiz. Bizler devletimizin, milletimizin emrinde her zaman görev yapmaktan onur gurur ve şeref duyuyoruz. Biz de toplumun her alanında görev yaparken bizleri lütfen görmezden gelmeyin diyoruz dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Marmaray, Güvenlik-İş, Sendikasına, Üye, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı