Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 20:36 Bu haber 36695 kez okundu
 
Kim Bu ÖZ-GÜVEN-SEN Havalimanlarında Neden Örgütlenmek İstiyor?
2015 yılında ÖZ-İŞ Sendikasına Alternatif olarak kurdurulan ve daha sonrasında HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlandırılan ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını sizler için araştırdık.
Sendikal Haberi
Kim Bu ÖZ-GÜVEN-SEN Havalimanlarında Neden Örgütlenmek İstiyor?

2015 yılında ÖZ-İŞ Sendikasına Alternatif olarak kurdurulan ve daha sonrasında HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlandırılan ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını sizler için araştırdık.

HAK-İŞ tarafından ÖZ-İŞ Sendikasının başına getirilmeye çalışan Remzi Şimşek ve ekibi ÖZ-İŞ Sendikasının yapmış olduğu Olağan Genel Kurulda kaybedince,Konfederasyon talimatla ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını Kurdurdu.Genel Başkanlık Görevine ise Osman Şimşek'in kardeşi Remzi Şimşek getirildi.

Dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatını verdiği sendikalaşma,ANFA Güvenlik Hizmetleri Limited Şirketin'de çalışan personellerinin talimatla üye olması ile başladı.Kurucu başkanlık görevine Fetö Terör Örgütü olan Fettulah Gülen'inde sağ kolu olarak bilinen ve cemaatin web sitesi olan herkul.org sitesinin kurucularınından Osman Şimşek'in kardeşi olan Remzi Şimşek'e görev verildi.Diğer sendikaların örgütlenme çalışmaları karşısında kısa zaman içerisinde hızlı bir şekilde üye sayısına sahip olan sendika,15 Temmuz hain darbe sonrası ifşa edilen FETÖ Terör örgütünden sonra sendikada işler değişti.

FETÖ Terör örgütü mensubu olduğu anlaşılan Osman Şimşek'in ardından HAK-İŞ konfederasyonu düğmeye bastı,ÖZ-GÜVENSEN Sendikasının Genel Başkanlığı yürüten Remzi Şimşek'in  görevinden ayrılmasını talep etti.ÖZ-GÜVENSEN Sendikası olağanüstü genel kurula götürüldü.Genel başkanlığa HAK-İŞ konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikasının Ankara'da şube başkanlığını yürüten ve özel güvenlik sektörü ile alakası olmayan Ömer Yılmaz ve ekibi getirildi.

HAK-İŞ Konfederasyonun asıl amacı muhalif olarak gördüğü ÖZ-İŞ Sendikasını bitirmekti.HAK-İŞ Bunun için ÖZ-İŞ içerisinde muhalifler ile irtibata geçmiş sendikanın yıpratılması için bazı durumlar açığa çıkartılmış ve ÖZ-İŞ Sendikasını mahkemeye götürülmüştü.HAK-İŞ Konfederasyonun mahkeme sürecinden sonra ÖZ-İŞ Sendikasına kayyım atılmasına yönetimin değişmesine sonrasında da ÖZ-İŞ Sendikasınının ilhak yolu ile ÖZ-GÜVEN-SEN devir edilmesi planı,mevcut yönetimin tekrar şeçilmesinin ardından suya düştü.Bunu başaramayan HAK-İŞ en sonunda ÖZ-İŞ Sendikasını Konfederasyondan ihraç etme kararı aldı.Bunun üzerine ÖZ-GÜVENSEN Sendikasının temsilcileri sosyal medya üzerinden ''HAK-İŞ KONFEDERASYON'UN ARTIK TEK ÖZEL GÜVENLİK SENDİKASI VAR ODA ÖZ-GÜVENSEN SENDİKASIDIR''Yazması planın bir parçasını gün yüzüne çıkardı.

 Bir kamu şirketi olmasına rağmen ANFA Güvenlik Hizmetlerinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin yıllardır kronikleşmiş sorunlarına çare bulamayan ÖZ-GÜVENSEN Sendikası DHMİ'de çalışan özel güvenlik görevlilerini örgütlenmeye çalışıyor.

ŞİMDİ SORUYORUZ.................?

1-KİT Kurumlarında hiç bir sendikanın müdahil olmadığı ve tüm toplu iş sözleşmelerin aynı çıktığı bir ortamda ÖZ-GÜVENSEN özel güvenlik görevlilerine ne gibi katkılar sağlayabilecek?

2-Kurucu Genel Başkanlık Görevini Yürüten Remzi Şimşek Kimdir? Neden Apar Topar Görevden Alındı?

3-ÖZ-GÜVENSEN Sendikası Örgütlenme Desteğini KİMDEN Alıyor?

4-Havalimanlarında Yetkili Bir Sendika Var İken Stratejik Açıdan Büyük Öneme Sahip Havalimanlarında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerini Neden Örgütlemek İstiyor?

5- Özel Güvenlik Sektörü İçerisinde Yer Almayan Sendikada Mevcut Yönetim Kimler Tarafından Şeçildi?

6-HAK-İŞ Neden ÖZ-GÜVENSEN Sendikasını Büyütmeye çalışıyor?

7-Remzi Şimşek'ten Gelen Yapılanma Hala Sendika İçerisinde Devam Ediyormu?

8-ANFA Güvenlik Hizmetlerinde Çalışan Üyelerine Karşı Mesailerini Bile Aldıramayan Sendika Havalimanı Çalışanlarına Ne Gibi Katkılar Sağlayabilecek?

9-Özel Güvenlik Görevlilerine GÜVENLİKÇİ Diye Tabir Eden Genel Başkan Havalimanlarınında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine NE GİBİ Katkılar Sağlayacak?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kim, Bu, ÖZ-GÜVEN-SEN, Havalimanlarında, Neden, Örgütlenmek, İstiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı