Haber
Giriş Tarihi : 16-07-2019 21:35

Kavgayı Ayırmak İsteyen Özel Güvenlik Görevlisi İki Yerinden Bıçaklandı

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanesi kadın doğum ve çocuk hastanesinde görev yapan özel güvenlik görevlisi Yunus Emre Ayık hastanede bilinmeyen nedenden dolayı iki grup arasında çıkan taşlı,sopalı,bıçaklı kavga da kavgayı ayırmaya çalışırken iki yerinden bıçaklandı. Acile kaldırılan özel güvenlik görevlisinin durumu iyi olduğu öğrenildi.Olaya karışan şahıslar ise olay yerinden kaçtı.

Kavgayı Ayırmak İsteyen Özel Güvenlik Görevlisi İki Yerinden Bıçaklandı

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanesi kadın doğum ve çocuk hastanesinde görev yapan özel güvenlik görevlisi Yunus Emre Ayık hastanede bilinmeyen nedenden dolayı iki grup arasında çıkan taşlı,sopalı,bıçaklı kavga da kavgayı ayırmaya çalışırken  iki yerinden bıçaklandı. Acile kaldırılan özel güvenlik görevlisinin durumu iyi olduğu öğrenildi.Olaya karışan şahıslar ise  olay yerinden kaçtı.

Konu ile ilgili ziyaret sonrası açıklama yapan ÖZ-İŞ Sendikası Bursa İl Başkanı Hamit Kaya;Şiddetin önlenmesine yönelik kalıcı ve caydırıcı önlemler alınması artık zaruri bir ihtiyaçtır. Şiddetin önlenmesine yönelik toplumsal olarak hareket etmeliyiz. Zor şartlar altında görev yapan özel güvenlik görevlilerinin bir de şiddet endişesiyle çalışmaları, hayatlarını da olumsuz etkiliyor. Çalışanlara yönelik şiddet uygulayanların özellikle fiziki şiddet uygulayanların tutuklu yargılanması ve ağır hapis cezaları verilmesi dâhil her türlü önlem artık gözden geçirilmemeli, bir an önce alınmalıdır dedi.