Haber
Giriş Tarihi : 10-08-2021 18:40   Güncelleme : 10-08-2021 18:40

Karşıyaka'nın Kahraman Güvenlik Görevlisi Covid-19'a yenik düştü!

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında gerçekleşen olayda yürüyerek işten evine dönen D.G’yi cinsel saldırıdan kurtaran özel güvenlik görevlisi Ercan Ender Yıldız koronavirüs kurbanı oldu.

Karşıyaka'nın Kahraman Güvenlik Görevlisi Covid-19'a yenik düştü!

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında işten evine dönmek için yürüyen D.G’nin yolu Bahçelievler Mahallesi’ndeki Karşıyaka Çok Katlı Pazar Yeri yakınında eli bıçaklı kimliği belirsiz bir kişi tarafından kesildi. D.G.'yi pazar duvarının yanına çeken şüpheli, kadını yere yatırarak, cinsel istismar girişiminde bulundu. D.G.'nin, çığlıklarına Karşıyaka Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olan Ercan Ender Yıldız koştu. Güvenlik görevlisinin geldiğini gören saldırgan da kaçtı.

Kadının uğradığı saldırıya tepkisiz kalamayacağını belirten Ercan Ender Yıldız o günlerde Karşıyaka’da kahraman güvenlik görevlisi olarak anılmış yaptığı hareket büyük takdir toplamıştı.

Aradan geçen 1 yılın ardından Kahraman Güvenlik Görevlisi Ercan Ender Yıldız Covid-19’a yenik düşerek hayatını kaybetti. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay güvenlik görevlisi için başsağlığı mesajı yayınladı.

KAYNAK İZ GAZETE