Haber
Giriş Tarihi : 05-05-2020 22:23   Güncelleme : 05-05-2020 22:34

Kamuda Tek Tip Kıyafet Uygulaması Yıl Sonuna Kadar Gerçekleşecek Mi?

Kamuda Tek Tip Uygulaması Yıl Sonuna Kadar Gerçekleşecek,Özel güvenlik logosunun yayınlamasının ardından gözler kamuda tek tip kıyafet çalışmalarına çevrildi detaylar haberimizde..

Kamuda Tek Tip Kıyafet Uygulaması Yıl Sonuna Kadar Gerçekleşecek Mi?

Kamuda Tek Tip Uygulaması Yıl Sonuna Kadar Gerçekleşecek,KAAN Projesi ile gündeme gelen özel güvenlik tek tip kıyafet yıl sonuna kadar yürürlüğe girmesi bekleniliyor.

Kamuda Tek Tip Kıyafet Uygulaması Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Bakan Soylu, "Polisimizin, bekçimizin tek tip kıyafeti varsa, aynı şekilde özel güvenliklerin de tek tip bir kıyafeti olacak" demişti.Yeni özel güvenlik logosounun yayınlanmasının ardından gözler kamuda tek tip kıyefetin ne zaman yürürlüğe geçeceğine çevrilmişti.Ülkemizde yaşanan deprem ve sonrası yaygınlaşan koronavirüs sebebiyle planlanan tarihte gecikmeler yaşanmıştı,özel güvenlik tek tip kıyafet yıl sonuna kadar yürürlüğe girmesi bekleniliyor.

Kamuda Tek Tip Uygulaması Yıl Sonuna Kadar Gerçekleşecek Mi?

İçişleri Bakanı Soylu Açıklamalarda Bulunmuştu;

Süleyman Soylu, "İnşallah 2020'nin belirleyebileceğimiz tarihinden sonra, kamuda, özel güvenlikte tek tip kıyafet uygulamasına geçiyoruz. Bundan sonra kamuda özel güvenlikçin tek tip bir kıyafet olabileceği, aynen polisimizin, bekçimizin tek tip kıyafeti varsa, aynı şekilde kamuda tek tip bir kıyafetin olacağı, daha sonra da özel sektörde de kendi içerisinde tercihe bırakabileceği bir yönteme doğru bu mevzuat güncellemesini de gerçekleştirerek yolumuza devam etmiş olacağız" şeklinde konuşmuştu