Haber
Giriş Tarihi : 23-09-2020 11:29   Güncelleme : 23-09-2020 11:29

Kamuda 19.İş Kolu Kalmasını İsteyen Güvenlik-İş Sendikası Kanun Teklifinin Yasalaşmasını Talep Ediyor

TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş Sendikası) Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin TBMM'ye vermiş olduğu kanun teklifinin yaşalaşmasını talep ediyor.

Kamuda 19.İş Kolu Kalmasını İsteyen Güvenlik-İş Sendikası Kanun Teklifinin Yasalaşmasını Talep Ediyor

TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş Sendikası )Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin TBMM'ye vermiş olduğu kanun teklifinin yaşalaşmasını talep ediyor.

Yasaya göre kamuda çalışan özel güvenlik işçilerinin asıl iş kolunda değil 19.İş kolunda kalmalarını ve özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirici düzeye getirilmesi ilgilendiriyor.

Emniyet Teşkilat Kanunu ve Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, özel güvenlik görevlilerinin, günümüzde toplumsal hayatın her alanında ve özellikle stratejik noktalarda görev yaptığını söyledi.Özel güvenlik görevlilerinin sayısının polisten fazla olduğunu, yetkileri göz önüne alındığında kamu hizmeti yaptıklarını belirten Destici, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirici düzeye getirilmesi talebinin doğal olduğunu ifade etti.Destici, "696 sayılı KHK'nın 127. maddesi hükmünce özel güvenlik görevlilerinin, asıl işverenin faaliyette bulunduğu iş koluna tescil edileceği belirtilmiştir. Kanuna aykırı bazı uygulamalar söz konusudur. Özel güvenlik görevlilerimiz çok özel bir iş yapmaktadır. Bu insanların kendi iş koluna kayıtlı olarak çalışmaları elzemdir demişti.