Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
24 MART Cuma 12:50

Kabine toplandı: Gündem EYT ile asgari ücret

Cumhurbaşkanı Kabinesi, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yoğun bir gündemle toplanacak. Milyonları ilgilendiren konuların masaya yatırılacağı toplantıda, asgari ücret, EYT'de yaş sınırı, memur ve emekliye yönelik çalışmalar ele alınacak. İşte ayrıntılar...

gundem
Giriş Tarihi : 12-12-2022 17:51
Kabine toplandı: Gündem EYT ile asgari ücret

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 15.50'de başladı.

Kabinenin gündeminde, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), asgari ücret, enflasyon ve fahiş fiyat denetimleri var. Toplantıda, EYT düzenlemesinde yaş seçeneklerinin bütçeye etkisi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın meslek odaları ve işverenlerle yürüttüğü 'EYT'nin şirketlere olan maliyeti' konulu çalışmada masaya yatırılacak. Düzenlemenin Meclis'teki takvimi de değerlendirilecek.

RAKAM KONUŞULACAK

Kabinenin bir diğer gündem başlığı ise; asgari ücret pazarlığı olacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını geçtiğimiz hafta yapmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in devleti temsilen oturduğu masadan yansımalar kabine toplantısında ele alınacak. Asgari ücretlinin alım gücünü artıracak, enflasyona karşı elini güçlendirecek rakam üzerinde değerlendirmeler kabinede yapılacak.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı