Haber
Giriş Tarihi : 09-05-2020 21:52   Güncelleme : 09-05-2020 22:25

KAAN Projesi ile Özel Güvenlik Görevlileri Hayata Dokunuyor,Binlerce Şupheli Hakkında İşlem Yapıldı

KAAN Projesi ile Özel Güvenlik Hayat Buluyor,Binlerce Şupheli Hakkında İşlem Yapıldı.KAAN Projesi Nedir?Ne İşe Yarar?Kaan projesi ile bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde..

KAAN Projesi ile Özel Güvenlik Görevlileri Hayata Dokunuyor,Binlerce Şupheli Hakkında İşlem Yapıldı

KAAN Projesi ile Özel Güvenlik Hayat Buluyor 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun olur ile hayata geçirilen ve EGM İle Özel Güvenlik Sektöründe köprü olan projeyi yakından tanıyalım.

KAAN Projesi Nedir?

Özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları tüm alanlarda, genel kolluk ile etkili iletişim, etkin işbirliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla hazırlanan, “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Koordinasyonu Uygulaması (KAAN)” 05 Kasım 2018 tarihli Bakanlık Makamının Oluru ile başlandı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul’da tanıtım ve açılışını yaptığı 23 Temmuz 2019 tarihinde resmi olarak hayata geçirilmiştir.

Özel Güvenlik Görevlilerinden EGM'ye Büyük Destek 

İstanbul ilinde Nisan ayında başlatılan uygulamada, özel güvenlik görevlilerinden genel kolluğa yapılan bildirimlerde; asayiş, narkotik gibi konularda önemli ihbarların olduğu, gündemimizde önemli bir yeri olan “Kadına Şiddet” konusunda da KAAN uygulaması kapsamında oluşturulan iletişim kanalları üzerinden ciddi sayıda bildirimin yapıldığı, suç büyümeden seri bir şekilde genel kolluğun müdahale edebilmesinin sağlandığı görüldü.

İçişleri Bakanlığı KAAN Projesinin hayata Geçirilmesinden Memnun!

KAAN projesi kapsamında Özel güvenlik Genel Kolluk iş birliği sayesinde olumlu sonuçlar alınmaya başlandı, bu kapsamda bir çok ilde yapılan ihbarlar ile binlerce şupheli hakkında işlem yapıldı.

KAAN Projesi Nedir?

KAAN Projesi İle Özel Güvenlik Görevlileri Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

KAAN projesi kapsamında özel güvenlik görevlileri oluşan farkındalığın EGM Tarafından yapılan organizasyon ile kamuoyuna ve yazılı ve görsek basına tanıtılmasını ve önemli konularda ihbarda bulunan özel güvenlik görevlilerinin ödüllendirilmesini talep ediyor.

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Bir çok ilde hayata geçirilen KAAN Projesinin saha çalışmalarını sosyal medya ve web sitesinden görsel ve tanıtım filmleri ile  özel güvenlik sektörünü bilgilendirmeye devam ediyor.

KAAN Projesi ile Özel Güvenlik Hayat Buluyor