Haber
Giriş Tarihi : 18-11-2021 20:05   Güncelleme : 18-11-2021 21:47

İSTGÜVEN Çalışanları HAK-İŞ ÖZGÜVEN Sendikasından İstifa Ediyor

İST GÜVEN Bünyesinde çalışanları yakından takip eden ve çalışma hayatındaki sorunları haber sitemiz aracılığı ile gündeme getiren özel güvenlik haber ekibimiz İST GÜVEN  güvenlik çalışanlarının sendikal durumunu ele almaya devam ediyor

İSTGÜVEN Çalışanları HAK-İŞ ÖZGÜVEN Sendikasından İstifa Ediyor

İST GÜVEN Bünyesinde çalışanları yakından takip eden ve çalışma hayatındaki sorunları haber sitemiz aracılığı ile gündeme getiren özel güvenlik haber ekibimiz İST GÜVEN  güvenlik çalışanlarının sendikal durumunu ele almaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesine Bağlı İST GÜVEN Bünyesinde çalışan güvenlik görevlilerinin bir çoğu yetkili sendikadan istifa etmeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yetki kaybeden HAK İŞ ÖZ GÜVENSEN Sendikası,İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki yetkisini kaybedecek mİ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Hak İş Öz Güven Sen Sendikasının Çalışma hayatında  ekonomik ve sosyal açıdan temsil etme gücünün yetersiz kaldığını iddia eden işçiler istifa etmeye başlamıştı.Binlerce işçi e-devlet üzerinden istifalarını gerçekleştirmiş.İstifa eden özel güvenlik görevlilerin bir kısmı DİSK GÜVENLİK/SEN Sendikasına üye olurken,çoğu TÜRK-İŞ Güvenlik İş Sendikasına üyeliğini gerçekleştirmişti.Yetki sürecinde ise Güvenlik-İş Sendikası çoğunluğu sağlayan sendika olmuştu.

İşçilerin aynı ortak iddiaları İST GÜVEN'de başladı.

İşçiler Sendikanın İlgisizliğinden ve Yapmış Olduğu Toplu İş Sözleşmesinden Rahatsız.

İST GÜVEN Bünyesinde çalışan özel güvenlik işçileri HAK-İŞ Öz Güven Sen Sendikasının Çalışma hayatında  ekonomik ve sosyal açıdan temsil etme gücünün yetersiz kaldığını ve beklentilerin altında bir toplu iş sözleşmesi imzalandığını iddia ederek çeşitli sendikalara üye olmaya başladı.Bir kısım işçi DİSK konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-Sen Sendikasına üye olurken bir kısım işçilerde TÜRK-İŞ Güvenlik İş Sendikasına üye olmaya başladı.

Bilindiği üzere özel güvenlik haber ekibi olarak Metro A.Ş'de çalışan özel güvenlik görevlilerinin iş yerinde yaşamış olduğu sorunlara bültenimizde yer vermiştik.Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesine Hazırlanan İST GÜVEN Özel güvenlik işçileri kendi şubelerini,kendi işçi temsilciklerini oluşturmak istediklerini belirttiler.

İ.B.B İST GÜVEN'deki Sendikal gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.

AdminAdmin