Haber
Giriş Tarihi : 27-04-2020 01:18   Güncelleme : 27-04-2020 01:36

İstanbul'da En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir? Nerde Yapılır?

İstanbul'da En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir? Nerde Yapılır? Yaklaşık 20 yıllık tecrübesi ile yer alan Özel Bağcılar Ağız ve Diş Polikliniği en çok arama motorlarında yer alan detay haberimizde yer verdik..

İstanbul'da En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir? Nerde Yapılır?

İmplant Tedavisi 

Yaklaşık 20 yıllık tecrübesi ile yer alan Özel Bağcılar Ağız  ve Diş Polikliniği en çok arama motorlarında yer alan detay haberimizde yer verdik..

İmplant; noksan dişlerin korunması sebebiyle, çene içerisine konulan ve çoğunlukla bir vida şeklindeki yapay bir diş köküdür. Çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algıladığından, implantlar çoğunlukla titanyumdan yapılmaktadır ve implantların yüksek doku uyumu nedeniyle başarı oranı oldukça yüksektir. Diş hekimliğinde çok yaygın kullanım alanı bulma nedeni; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olmasıdır. Bu uygulama, komşu dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştirilir. Gerek çiğneme hissinin normale en yakın olması, gerekse diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkanı yaratması; yaşadığımız yüzyılda implant içeren yöntemleri, en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline getirmiştir.

İstanbul'da En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir?

En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir

Diş eksikliği olan kişiler fonksiyonel ve estetik birçok sorun yaşamaktadırlar. Diş eksikliğinde etkin bir çiğneme yapılamamaktadır. Diş kaybı, kapanışın da değişmesine neden olduğundan; çene ekleminde sorunlara neden olabilir. Ayrıca oluşabilen estetik problemler ve konuşma bozuklukları nedeniyle, kişilerin kendilerine güvenleri de etkilenebilmektedir. İmplantlar; dişlerini periodontal hastalık, çürük, travma ya da başka bir nedenle kaybetmiş kişilerde iyi bir ağız sağlığı için ideal bir seçenektir.

İmplant Nerde Yapılır? 

En İyi İmplant Yapan Doktor Kimdir,Nerede Yapılır

Dişlerin eksik olduğu bölgelerde zamanla çene kemiğinde erime meydana gelir. Diş çekimini takiben implantın uygulanması bu erime miktarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Komşu dişlerden destek almadığından geleneksel köprülere göre daha koruyucu bir uygulamadır. Çenelerde en sondaki dişlerin eksik olduğu durumlarda sabit bir protez (kuron veya köprü gibi) yapılamadığında, hareketli (kişi tarafından takıp çıkartılan) bir protez tercih edilmediğinde ya da tamamen dişsiz ağızlarda çene kemiği silikleştiğinden total protez kullanımı zorlaştığında ve protezin ağız içerisinde oynamasını engellemek amacıyla da implantlar uygulanmaktadır.

Dental implant uygulaması, diş eksikliğinin söz konusu olduğu durumlarda doğal dişinizin yerini alabilecek en iyi materyaldir. Garanti belgeli implant malzemeleriyle başarılı bir implant uygulaması, en uygun fiyatlarla İstanbul'un en iyi diş hastanesi Özel Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde gerçekleştirilmektedir.