Çalışma Dünyası
Giriş Tarihi : 23-07-2019 23:26

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan,“Özel Güvenlik Sektörü ile İlişkilerimizi Güçlendireceğiz”

Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme Projesi (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET) tanıtım toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ve Özel Güvenlik Denetleme ve Daire Başkanı Suat Çelik'in katılımlları ile gerçekleştirildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan,“Özel Güvenlik Sektörü ile İlişkilerimizi Güçlendireceğiz”

Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme Projesi (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET) tanıtım toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ve Özel Güvenlik Denetleme ve Daire Başkanı Suat Çelik'in katılımlları ile gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplantıda yaptığı konuşmada her iki projenin de önemine değinerek, “KAAN projesi temel olarak entegrasyon ve koordinasyona odaklanmış bir projedir. Önleyici güvenlik hizmetlerinin kalitesinin en yüksek seviyeye çıkarılması için hayata geçirilen bir projedir.

ÖGNET ise özel güvenlik sektörünü rahatlatacak bir projedir. Bunlar sürekli yenilenen, güncellenen projelerdir.” dedi.  

Kamuda taşeron olarak çalışan özel güvenlik görevlisi personellerinin kadroya geçirilmesi çalışmalarını başlattıklarını ekleyen Bakan Soylu, KAAN ve ÖGNET Projelerine emek verenlere teşekkür etti.

“Güvenlik Hizmeti Sunumunu Daha Yukarı Çıkaracağız”

Toplantıda konuşma yapan Vali Yerlikaya, “Gerek emniyetimiz gerek jandarmamız,  bir yazılım tabanı olan ÖGNET platformu üzerinden bütün güvenlik ihtiyaçlarımızı giderecekler.” diyerek denetlemelerin de bu platformdan yapılacağını belirtti.  

Mart ayında pilot il olarak belirlenen İstanbul’da yürürlüğe giren KAAN projesine de değinen Vali Yerlikaya, projenin emniyet, jandarma ve özel güvenlik birimlerinin birbiriyle olan iletişimini kolaylaştırarak güvenliğin sağlanmasına katkı sağlayacağını belirtti. 

Vali Yerlikaya, “KAAN ile İstanbul’da özel güvenliğe emanet edilen mekânlarda güvenlik taleplerini gidererek çok daha verimli olacağız ve güvenlik hizmeti sunumunu daha yukarı çıkaracağız.” diyerek başta Bakan Soylu olmak üzere ÖGNET ve KAAN projelerinin hayata geçmesine vesile olan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

“Özel Güvenlik Sektörü ile İlişkilerimizi Güçlendireceğiz”

Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, “Uzun süren çalışmalar neticesinde bu proje ortaya çıktı. Bu proje örnek bir proje olacak.

İstanbul’da başlaması bizim açımızdan da çok kıymetli. Başarılı olacağından ve gücümüze güç katacağından eminim. Başka şehirlere ve Türkiye’ye de örnek olacağından hiç şüphem yok.

Bu çerçevede çalışmalarımıza hız vereceğiz. Özel güvenlik sektörü ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz. Özel güvenlik sektörümüzün güvenliğimize olan katkısını arttıracağız.” şeklinde konuştu.  

Özel Güvenlik Denetleme ve Daire Başkanı Suat Çelik de toplantıda bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından ÖGNET projesine en erken uyum sağlayan şirketlere ve KAAN projesinde başarılı olan özel güvenlik görevlilerine teşekkür belgesi takdim edildi. Hatıra fotoğrafı çekimi ile toplantı sona erdi.