Öz-Güvensen Sendikası
Giriş Tarihi : 19-11-2020 23:34   Güncelleme : 19-11-2020 23:50

İstanbul Belediyelerinde Özel Güvenlik Görevlileri Adına Toplu İş Sözleşmeleri Yapılmaya Devam Ediliyor!

Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası Öz Güven Sen Genel Sekreteri Hasan KOÇ haber sitemize açıklamalarda bulundu.

İstanbul Belediyelerinde Özel Güvenlik Görevlileri Adına Toplu İş Sözleşmeleri Yapılmaya Devam Ediliyor!

İstanbul Belediyelerinde Özel Güvenlik Görevlileri Adına Toplu İş Sözleşmeleri Yapılıyor

Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası Öz Güven Sen Genel Sekreteri Hasan KOÇ haber sitemize yapmış olduğu açıklamada İstanbul ilçe belediyelerinde yaklaşık iki aydır yürütmekte olduğumuz toplu iş sözleşmelerinde sona doğru gelmekteyiz.

İSTANBUL BELEDİYELERİNDE ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLK DEFA TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİYLE TANIŞIYOR.

KOÇ; anayasal bir hak olan toplu iş sözleşmesi ve toplu sözleşme yapma hakkı, hukuki kaynağını anayasadan alan ve sosyal taraflara yasa gücünde düzenleme yapma yetkisini veren sosyal bir haktır. Bu yasal hak ve örgütlü gücümüzle, üyelerimizin çalışma ve ücret koşullarını iyileştirmek, onlara çeşitli ekonomik ve sosyal haklar sağlamak, görev yerlerinde insanlık onuruna yakışır bir çalışma ortamı oluşturmak için tüm samimiyetimizle gayret etmenin çabasındayız.

Hasan Koç; Bu güne kadar, Zeytinburnu Belediyesi, Sultangazi Belediyesi, Tuzla Belediyesi ve Ümraniye Belediyelerinde toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanmıştır. Örgütlü olduğumuz diğer belediyelerde müzakereler devam ediyor. Toplu iş sözleşme müzakerelerinde üzerinde önemle durduğumuz iş barışı güvencesi ve özel güvenlik görevlilerinin yaşam standartlarının sağlanması olmuştur. Bagıtlanan toplu iş sözleşmelerinin idari maddeleri işkolumuza ve mesleğimize uyarlanması ve mesleğimizin diğer işkollarından işleyiş ve yasal olarak farklı olduğu bağıtlanan sözleşmelerde bariz olarak fark edilmektedir dedi.