Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 12:14 Bu haber 31923 kez okundu
 
İST-GÜVEN'de ÖZ-GÜVENSEN Sendikası Örgütlenme Çalışmalarına Başladı
Çalışanlara ekonomik, sosyal ve idari bakımdan katkı sağlamak adına toplu iş sözleşmesi için HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikası örgütlenme çalışmalarına başladı.Toplu iş sözleşmesi için gerekli üye sayısına ulaşacak olan sendika işyerinde işçiler adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlatacak.
Sendikal Haberi
İST-GÜVEN'de ÖZ-GÜVENSEN Sendikası Örgütlenme Çalışmalarına Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Temmuz 2018 Dönemi Çalışma İstatistiklerine Göre 19 Nolu "Güvenlik ve Savunma" İşkolunun En Fazla Üye (5208) Artışı Gösteren Sendikası 28.491 Üyesi olan Hak-İş Konfederasyonu Özel Güvenlik Ve Koruma İşçileri Sendikası.(ÖZ GÜVEN-SEN) İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde örgütlenmeye başladı.Bilindiği üzere 696 KHK ile il özel idareleri ve belediyeler 19.iş kolunda faaliyet gösteren ve sermayesinin kendisinin oluşturmuş olduğu iştirak şirketlerini kurmuştu.İstanbul Büyükşehir belediyesi hali hazırda kurulan İST-GÜVEN şirketinde özel güvenlik görevlilerini istihdam etmişti.Yaklaşık 9 Bin çalışanı bulunan İST-GÜVEN'de sendikal çalışmalar başladı.

Çalışanlara ekonomik, sosyal ve idari bakımdan katkı sağlamak adına toplu iş sözleşmesi için HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikası,örgütlenme çalışmalarına başladı.Toplu iş sözleşmesi için gerekli üye sayısına ulaşacak olan sendika işyerinde işçiler adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlatacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Yetkili Sendika ise HAK-İŞ.

İST-GÜVEN ŞİRKETİNİN HİZMET VERDİĞİ KURUMLAR..

METRO İSTANBUL A.Ş,İSTTELKOM,GÜVEN SU A.Ş,GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ,BİMTAŞ,İSKİ,BOĞAZİÇİ YÖNETİM AŞ,İSTANBUL HALK EKMEK AŞ,İGDAŞ,ŞEHİR HATLARI,UGETAM AŞ,MEDYA AŞ,İSTANBUL OTOBÜS AŞ,KİPTAŞ,İSFALT,BELTUR,AĞAÇ AŞ,İSPARK,İSTAÇ,İSTON,İSYÖN,KÜLTÜR AŞ,MEZARLIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI,HAL MÜDÜRLÜĞÜ,PARK BAHÇE VE YEŞİL ALANLAR DAİRE BAŞKANLIĞI'na hizmet veriyor.

İSTGÜVEN İstanbul Güvenlik AŞ 08.11.2016 tarihinde İBB İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü’ne bağlı olarak; bazı iştiraklerin katılımıyla kurulmuştur.

Şirketin amaç ve konusu:

1.5188 sayılı Özel Güvenlik hizmetlerine dair kanun kapsamında münhasıran koruma ve hizmetleri ile güvenlik danışmanlığı hizmetleri vermek, özel güvenlik eğitimi vermek ve eğitim okulları açmak. (Kaynak : Ticaret Sicil Gazetesi 22.11.2016 Sayı:9203)

Kaynak: Editör:
Etiketler: İST-GÜVEN'de, ÖZ-GÜVENSEN, Sendikası, Örgütlenme, Çalışmalarına, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı