Haber
Giriş Tarihi : 04-02-2022 20:34   Güncelleme : 04-02-2022 20:34

İGA Havalimanında Neler Oluyor,Özel Güvenlik İşçileri Düşük Maaş Karşısında İsyan Etti

İGA işletmesindeki İstanbul Havalimanında kötü çalışma koşulları, mobbing ve sürgüne maruz kalan; düşük, eşit işe eşitsiz ücret ödenen özel güvenlik çalışanları hak aradıkları için işten çıkarılıyor.

İGA Havalimanında Neler Oluyor,Özel Güvenlik İşçileri Düşük Maaş Karşısında İsyan Etti

İGA işletmesindeki İstanbul Havalimanında kötü çalışma koşulları, mobbing ve sürgüne maruz kalan; düşük, eşit işe eşitsiz ücret ödenen özel güvenlik çalışanları hak aradıkları için işten çıkarılıyor. Havalimanında şu ana kadar 100’den fazla güvenlik görevlisinin işten çıkarıldığı öğrenildi.

Öte yandan sosyal medyada da “#igagüvenlik” hashtagi altında güvenlik personelleri yaşadıkları hak gasplarını gündeme getirmeye çalışıyor.

Konu ile ilgili haber sitemize açıklama yapan Güvenlik Koruma İş Sendikası Kurucu Başkanı Abdurrahman Konyar;Maalesef demek zorunda kalıyorum,Dünyanın en büyük havalimanı olan İGA'da özel güvenlik işçileri çok düşük maaşlar ile çalıştırıyorlar.İşyerlerinde yaşanılan haksız uygulamalar,haksız işten çıkarmalar,kötü çalışma koşulları,ulaşım sorunları ve buna benzer bir çok sorun ile bu işçiler karşı karşıya kalıyor.Haklarını aramak isteyen işçiler ise işten çıkartılıyor.İGA'da yaşanan sorunlar için sendika olarak düğmeye bastık bilindiği üzere yeni kurulan bir sendikayız ilk işimiz İGA'da çalışan özel güvenlik işçilerinin emeklerini korumak olacaktır.Saha çalışanlarımız ile birlikte İGA'da örgütlenme çalışmalarına başladık işverene sendikal olarak işçilerin yaşadıkları sorunları gerek resmi hesaplarımızda gerek sosyal medya hesaplarımızda iletiyoruz.Bu yüzden tüm çalışanları sendikamıza davet ediyorum dedi.

AdminAdmin