Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 20:24 Bu haber 26140 kez okundu
 
İçişleri Bakanlığından Görüş Yazısı,Özel Güvenlik Görevlileri Bıyık Bırakabilir
İçişleri Bakanlığı Eminyet Genel Müdürlüğü 81 İl valiliğine görüş yazısı göndererek ,Özel Güvenlik Görevlilerinin bıyık bırakmasında herhangi bir sakınca olmadığını belirtti.
Çalışma Dünyası Haberi
İçişleri Bakanlığından Görüş Yazısı,Özel Güvenlik Görevlileri Bıyık Bırakabilir

İçişleri Bakanlığından Özel Güvenlik Görevlileri İle İlgili Bıyık Yazısı

Emniyetten 81 ile gönderilen yazıda özel güvenlik görevlileri izin şartıyla bıyık bırakabilecekler, Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakması ile alakalı İçişleri Bakanlığına bir görüş yazısı yazmış ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE imzalı tebliğ yazısı gelerek özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakmasına kanuni herhangi bir engel olmadığı belirtilmiştir.

Özel güvenlik görevlileri çalıştıkları kişi, kurum, kuruluş ve Şirketlerden izin alınmak ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte belirtilen şartlara uygun olmak kaydıyla bıyık bırakılabilecektir.

Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakması ile alakalı İçişleri Bakanlığına bir görüş yazısı yazmış ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE imzalı tebliğ yazısı gelerek özel güvenlik görevlilerinin bıyık bırakmasına kanuni herhangi bir engel olmadığı belirtilmiştir.

Görüş yazısında “üniformalı görev yapan görevlilerin bıyıklı olarak görev yapmalarına engel bir düzenleme bulunmadığından gerek 657 sayılı Devlet memurları Kanunu gerekse 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında kişi, kurum, kuruluş veya özel güvenlik şirketlerinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin bıyıklı olarak görev yapmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanlığından, Görüş, Yazısı,Özel, Güvenlik, Görevlileri, Bıyık, Bırakabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı