Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
01 EKİM Pazar 09:05

Hasta yakını polis memuru, güvenlik görevlileri ve polise saldırdı

Sivas’ta biri polis 3 hasta yakını, polis ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Sağlık çalışanlarının 'beyaz kod' verilmesi üzerine hastaneye takviye ekipler sevk edildi. Başlatılan soruşturma kapsamında polis memuru açığa alındı.

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 18-09-2023 20:08
Hasta yakını polis memuru, güvenlik görevlileri ve polise saldırdı

Olay, 15 Eylül günü saat 21.00 sıralarında Sivas Numune Hastanesinde meydana geldi. Yoğun bakım servisinde yatan ve entübe olan annesi için hastaneye giden memuru Y.P, kardeşi T.P ve yakınları B.K ile hastane güvenlik personeli arasında tartışma çıktı. Büyüyen tartışmada hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı.

O sırada hastanede başka bir olay için bulunan polis ekipleri meslektaşlarını sakinleştirmek için kavgaya müdahale etmek istedi. Konuşma kısa sürede tartışmaya dönüştü. Büyüyen tartışma sonrası polis memuru ve diğer hasta yakınları kavgaya müdahale eden polis memurlarına da saldırdı. T.P. isimli hasta yakınının elinde bulunan bastonla polis memurlarına vurduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Sağlık çalışanlarının 'beyaz kod' verilmesi üzerine hastaneye takviye ekipler sevk edildi.

AÇIĞA ALINDI

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis memuru Y.P soruşturma çerçevesinde açığa alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı