Securitas
Giriş Tarihi : 11-05-2020 19:56   Güncelleme : 11-05-2020 20:02

Güvenlik Teknolojileri Sağlığın Hizmetinde

Termal kameralardan, temassız geçiş sistemlerine, yoğunluk ölçümlerinden sosyal mesafe uyarısına kadar bir çok güvenlik teknolojisini yeni dönemde kullanıma sundu. 

Güvenlik Teknolojileri Sağlığın Hizmetinde

Güvenlikle bilgi lideri Securitas, yeni döneme özel teknoloji çözümleri ile dikkat çekiyor. Termal kameralardan, temassız geçiş sistemlerine, yoğunluk ölçümlerinden sosyal mesafe uyarısına kadar bir çok güvenlik teknolojisini yeni dönemde kullanıma sundu. 

Plazalar, ofisler, üretim tesisleri ve AVM’ler gibi insan yoğun alanlar için sunulmakta olan yeni çözümler sayesinde, kurumlar teknoloji yardımı ile yeni döneme hazırlanacak. 

Termal kamera ve maske kontrolü

Yeni dönem yeni normalleri de yanı sıra getiriyor. Giriş çıkışlara yerleştirilen termal kameralar ziyaretçilerin güvenle geçiş yapmalarını sağlayacak. Aynı zamanda maske kontrolü yapan akıllı kameralar da Uygun olmayan bireyleri tespit ettiğinde uyararak, içeri girmesine izin vermeyecek. Kartlı giriş sistemleri ile de entegre edilebilen bu özel teknoloji, birer birer ateş ölçümü yapmanın zor olduğu özellikle insan yoğun alanlarda yığılmaları engelliyor, giriş çıkış kontrolü sağlıyor.

Güvenlik Teknolojileri Sağlığın Hizmetinde

Sosyal mesafe kontrolü, kişi sayma ile yoğunluk tespiti…

Sosyal mesafenin korunması için de teknolojiden faydalanmak mümkün. Özel kamera ve sensörler yardımı ile birbirine yaklaşan insanlar anında tespit edilebiliyor. Örneğin bir yemekhane veya sosyal alanda sosyal mesafe ihlal edildiğinde, sistemler bunu anında tespit ederek, sesli uyarı yapabiliyorlar. 

Yeni dönemde yoğunluk ölçümü de önem kazanıyor. Mağaza, yemekhane gibi alanlara metrekareye göre kişi sayısı kısıtı geliyor. Teknoloji yardımı ile bu alanlardaki kişi sayısı anında tespit edilerek, girişteki ekrana yansıtılabiliyor. Özellikle yemekhaneler, mağazalar, marketler ve AVM’lerde kullanılabilecek bu teknoloji ile kuyruk oluşumu engellemek mümkün. 

Temassız giriş çıkış sistemleri…

Yeni dönemde kartlı girişler yerini temassız giriş sistemlerine bırakıyor. Temassız giriş olanağı sunan bu sistemlere, ateş ölçen kameralar da entegre edilerek. Büyük plaza ve iş yerlerinde giriş çıkış kontrolü yapılabiliyor

Telpark Temassız Park Yeri Çözümü

Otoparklar da yeni dönemde risk alanları arasında. Temassız olarak mobil uygulama üstünden kontrol edilebilen TELPARK bu dönemde kişilere cep telefonları yardımı ile kontrollü park yapmasına olanak tanıyor. Sistem, mobil uygulama üstünden kontrol edilebilen bir bariyer sayesinde işliyor. Kişi kendisine ayrılan yeri, kendi cep telefonundaki uygulama üstünden kontrol edebiliyor. 

Uzaktan izleme ile fiziksel teması azaltma

Securitas, güvenlik görevlilerinin yapmış oldukları bazı işleri uzaktan kameralar yardımı ile yapılmasını sağlamakta olan Uzaktan İzleme Çözümleri’ni de bu dönemde işletmelere öneriyor. Fiziksel teması azaltan uzaktan izleme çözümleri, farklı uygulama alanlarıyla da işletmelere maliyet avantajı da sunuyor. 

Yeni dönemin çalışma şeklimizi, alışveriş pratiğimizi ve sosyal hayatımızı değiştireceğini dikkati çeken, Securitas Türkiye CTO’su Emre Erdal, “Önceliğimiz insanları rahatsız etmeden gerekli önlemleri almak ve kontrolleri yapmak olmalı. Teknoloji bu konu da hepimiz için konforlu bir tercih. Hem daha hızlı hem de hata payı daha düşük” dedi. 

Endüstriyel tesislerden perakendeye, havacılıktan turizme, enerjiden alışveriş merkezlerine kadar 26 sektöre özel güvenlik çözümleri sunan Securitas Türkiye; 78 ilde, 11 Bölge Müdürlüğü’nde, 70 Şube Müdürlüğü ile, 2500 hizmet noktasında yaklaşık 20 bin çalışanı ile 1000’in üstünde farklı projede hizmet sunmaktadır.