Haber
Giriş Tarihi : 01-05-2019 23:13

Güvenlik-Sen 1 Mayıs'ı Değişik İlerde Kutladı

Yaklaşık 7 Bin üyesi bulunan Güvenlik-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü İzmir,İstanbul,Ankara,Muğla,Mersin,Diyarbakır,Tekirdağ,Çorlu,Lüleburgaz Adana'da yapılan etkinliklerde kutladı.

Güvenlik-Sen 1 Mayıs'ı Değişik İlerde Kutladı

Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Aslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Yaklaşık 7 Bin üyesi bulunan Güvenlik-Sen  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü İzmir,İstanbul,Ankara,Muğla,Mersin,Diyarbakır,Tekirdağ,Çorlu,Lüleburgaz Adana'da yapılan etkinliklerde kutladı.

1 Mayıs ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkan Serdar Aslan;Bizler Güvenlik-Sen ailesi olarak yaktığımız işaret fişeği ile ülkemizin bütün özel  güvenlik emekçilerini mücadelemizle aydınlattık aydınlatmaya devam edeceğiz  sermayenin saldırılarına karşı emeğin Türkiye’sini biz emekçiler kuracaktır. Baharı yeşertecekler iradesini gasp ettirmeyenler üreten yaratan ve haklarına sahip çıkan milyonlarız biz umudun resmini çizmek için kollektif emeğimizle yarattığımız değerlerin türlü yollarla işsizlik kıdem tazminatı varlık adı altında kurulan fonlarla özelleştirmelerle emperyalistlere sermayedarlara peşkeş çekilmesini reddediyoruz. 

Bizler bu ülkenin bütün değerlerini yaratanlar olarak eşit, özgür, laik demokratik, barış içinde bir düzende yaşamak istiyoruz geleceğimizin bir sermayenin iki dudağı arasına terk edilmesini kabul etmiyoruz. Bugünümüze ve geleceğimize karar veren özneler olmak istiyoruz sözün Yetkin’i kararın biz çalışanlarda olduğu bir düzen istiyoruz bunuda söküp alacağız karanlığa teslim olmayacağız özgür ve demokratik bir Türkiye’yi hepbirlikte mücadelemizle kuracağız güvencesizlikle esnek istihdam biçimleriyle karartılan geleceğimize güvenle bakabilmek geleceğimizi tasarlaya bilmek için güvenceli iş istiyoruz 19 yüzyıl kölelik koşullarını aratmayacak insanlık onuruna yakışmayacak koşullarda çalışmak,çalışırken ölmek istemiyoruz insanca bir yaşam ve çalışma koşulları istiyoruz siyasal iktidar şunu bilsinki emeğe yönelik saldırılara hep birlikte set çekeceğiz umudu büyüterek yolumuza çıkan engelleri ne pahasına olursa olsun tarihi çöp sepetine fırlatıp atacağız bizler güvenlik sen işçileri olarak vardık varız var olacağız yaşasın 1 Mayıs Alanlardayız.

KIDEM TAZMİNATİMİZİ GASP ETTİRMEYECEĞİZ!

PATRONLARI "BES" LEMEYECEĞİZ!

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇALDIRMAYACAĞIZ

İŞCİNAYETLERİ SON BULSUN DİYE

TACİZ, TECAVÜZ VE KADIN CİNAYETLERİ SON BULSUN DİYE

5188 'E GÜVENCE GETİRİLSİN DİYE

ÇOCUK İSTİSMARI SON BULSUN DİYE

4+4 ZULMÜNE KARŞI 

İŞTEN ÇILARTMALARA KARŞI

Bugün Türkiyenin bir çok kentinde örgütlü olduğumuz üyelerimizle hep birlikte haykırdık haykırmaya da devam edeceğiz! dedi