Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-05-2021 13:55   Güncelleme : 08-05-2021 11:30

Güvenlik-İş Sendikasından 1 Mayıs Bildirisi

Türk-İş Güvenlik-İş Sendikası 1 Mayıs Bildirisi yayınladı.Sendikanın resmi sitesinden açıklama yaparak 1 Mayıs işçi bayramını kutladı.

Güvenlik-İş Sendikasından 1 Mayıs Bildirisi

Türk-İş Güvenlik-İş Sendikası 1 Mayıs Bildirisi yayınladı.Sendikanın resmi sitesinden açıklama yaptı.

Emeğin ve dayanışmanın hala en yüce değer olduğunu bir kez daha idrak ettiğimiz bu günler de, omuz omuza olmanın düşü ile karşılıyoruz 1 Mayıs’ı…

Bugün 1 Mayıs…

Geçen yıl da olduğu gibi, bu yıl da covid-19 küresel salgını sebebiyle bayramımızı alanlarda, meydanlarda birlik ve beraberlik ile omuz omuza kutlayamıyoruz.

Sorunlarımızı hep bir ağızdan dile getirdiğimiz ve gür bir ses ile haykırdığımız o coşkulu 1 Mayıslara selam olsun.

Pandemi sürecinin bütün cefası gene işçilerin omuzlarına kaldı. Karantina koşullarından muaf olan işçi kardeşlerimiz, kısmi ve tam kapanmalarda çalışmaya devam ediyorlar.

Dünyanın sistematik bir tükenişle sınandığı zor ve mücadeleli bir zamandan geçerken, özel güvenlik işçilerinin hiçbir yasağın kapsamına girmeyen çalışma şartlarını görüyoruz.

Hastanelerde, havalimanlarında, bankalarda, kamuya açık, yakın temasa maruz kalınan her yerde gece gündüz demeden çalışıyorlar.

Hayatın kısıtlandığı, gelir-gider dengesinin altüst olduğu ve covid 19 ve neden olduğu pandemi yüzünden insanlar evlerine kapanırken, özel güvenlik emekçileri can ve mal korumaya her koşulda görevlerini en iyi şekilde yapmaya devam ediyorlar.

Kadrolaşmanın en büyük sorun olduğu özel güvenlik sektöründe, bu işe ömrünü adamış pek çok meslektaşımız halen daha kadro beklemektedir.

Karantina (tam kapanma) dahilinde olmayan özel güvenlik işçileri, kamusal huzurun ve refahın tesisi için yine iş başındalar. Kamu ve özel kuruluşların güvenliğinin emaneti gene onlardadır.

Salgının yarattığı tahribatın onarımı da gene işçilere, emekçilerle gerçekleşecektir...

Dünya bu yıkıcı savaştan da gene işçilerin eliyle, desteğiyle galip çıkacaktır…

Bu yıl yine sesimizi sorunlarımızı birlik ve beraberlik ile hep bir ağızdan sosyal medya platformlarında dile getireceğiz...

Biliyoruz ki Mayıslar hep bizim olacak..

Bu yılda her yıl söylediğimiz gibi;

Dünya'nın en büyük Sendikal hareketlerinden birisi olan TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun öncülüğünde, GÜVENLİK-İŞ Sendikası olarak;

-Kıdem tazminatıma dokunma diyoruz,

-iş cinayetlerinin olmadığı,
-İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin arttırıldığı,
-Sendikal örgütlenme önündeki ellerin kaldırıldığı,
-Eşit işe eşit ücret adaletinin sağlandığı,
-Gelir dağılımından bütün çalışanların eşit ve hakça faydalanacağı,
-KİT'lerde kadro bekleyen başta özel güvenlik görevlisi kardeşlerimiz olmak üzere tüm çalışanların kadro sorunlarının çözüldüğü,
barış, huzur ve güven içerisinde bir ülke diliyoruz.

Dünya işçilerin ve emekçilerin omuzlarında yükselir…

Yaşasın 1 Mayıs…

Yaşasın emek ve dayanışma günümüz…