Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 12-06-2019 09:37

Güvenlik-İş Genel Başkanı,Çağırıcı Özel Güvenlik Sektöründe Sendikalaşma Oranı Yüzde 20'lerde Kalmamalı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, tüm özel güvenlik görevlilerine seslenerek ‘gelin güçlerimizi birleştirelim’ çağrısında bulundu.

Güvenlik-İş Genel Başkanı,Çağırıcı Özel Güvenlik Sektöründe Sendikalaşma Oranı Yüzde 20'lerde Kalmamalı

Güvenlik-İş Genel Başkanı,Çağırıcı Sektör Çalışanlarının Çalışma Hayatındaki Sorunlarının Çözüme Kavuşması İçin Özel Güvenlik Sektöründe Sendikalaşma Oranı Yüzde 20'lerde Kalmamalıdır Dedi..Haber sitemize açıklamalarda bulunan Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, tüm özel güvenlik görevlilerine seslenerek ‘gelin güçlerimizi birleştirelim’ çağrısında bulundu.

Genel Başkan Ömer Çağırıcı, sendikalaşmanın önemine değinerek tüm özel güvenlik görevlilerini Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu TÜRK-İŞ' de birleşmeye ve özel güvenlik görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş çatısı altında birleşmeye davet etti.

Çağırıcı, Ülkemizde aktif görev yapan 320 bin özel güvenlik görevlisi olduğunu belirterek, ülkemizde sendikalaşma istatistiklere göre 19. İş kolu Savunma ve Güvenlik üye istatistik sayısı 118 bini aşmış durumda. Sendikalaşma oranı ise yüzde 20 civarında, Sendikalara üye sayısı Temmuz 2018’de 97 bin 668 idi. Kısa bir süre içinde 21 binden fazla özel güvenlik görevlisinin sendikalara üye olması, sendikalaşma eğilimde önemli bir artışın göstergesi olduğunu söyledi.

Sendikalara üye olurken iyi araştırılması gerektiğinin altını çizen Çağırıcı, Öncelikle sendikalı olma bilincine sahip olup; siyasi görüşümüz, arkadaş hatırı, müdür korkusu ile değil, hür irademiz ile sadece birilerine hizmet eden sarı sendikalara değil, üyelerinin sorunlarıyla ilgilenen ve çözüme ulaşan sendikalara üye olmalıyız dedi.

Çağırıcı konuşmasının devamında, Güvenlik-İş Sendikasının Yönetim kadrosunun tümü özel güvenlik kimliğine sahip,  bu mesleği yapmış en önemlisi sorunları bilen anlayan ve çözüme ulaşmadan mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan bir sendika. ‘Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme’ sloganımız her platformda ses getirmiş ve özel güvenlik görevlilerince gönüllerde çoktan yer etmiş durumda diyerek, şimdi de siz değerli meslektaşlarımızla birlikte diyoruz ki ''sendikasız özel güvenlik kalmayacak'' biz birlikte güçlüyüz anlayışı ile özel güvenlik görevlilerini hak ettiği konuma el birliği ile taşıyacağız dedi