Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
25 EYLÜL Pazartesi 18:45

Güvenlik görevlisi, maymun sevdiği için zorla istifa ettirildi

Beylikdüzü'nde bir alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olan kadın, iddiaya göre, evcil bir maymunu sevdiği için işinden oldu.

gundem
Giriş Tarihi : 18-03-2023 11:07
Güvenlik görevlisi, maymun sevdiği için zorla istifa ettirildi

Olay, geçtiğimiz günlerde Beylikdüzü Barış Mahallesi'nde bulunan bir alışveriş merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Arzu Yavuz, içerde gördüğü evcil bir maymunu sevip oynamaya başladı.

Olaydan yaklaşık bir hafta sonra Yavuz'un amir ve müdürleri istifa etmesini istedi. Büyük bir şok yaşayan Arzu Yavuz, nedenini sorduğunda ise kendisine üç dakika boyunca işi bıraktığını ve maymun sevdiği söylendi.

Zorla istifa ettirildiğini belirten Yavuz, olay sonrası İŞKUR'a başvurduğunu ifade etti.

"BANA 'İŞ SIRASINDA MAYMUN SEVDİN, İŞİ BIRAKTIN' DEDİLER"

Yaşadıklarını anlatan Arzu Yavuz, “Çalıştığım alışveriş merkezine bir maymun geldi. Çok sevimli bir maymundu ve ben de dayanamadım ‘biraz seveyim’ dedim. O günden 6-7 gün sonra amirim ve müdürüm beni çağırdı. ‘İşten çıkarıldın. İstifa yazacaksın. İş sırasında maymun sevdin. İşi bıraktın’ dediler. Bir taraftan işime bakıyordum. Bir taraftan da maymunu seviyordum. ‘Üç dakika işi bıraktın. Bu büyük bir suç’ dediler. Zorla istifa ettirdiler ve ‘İstifa etmesen de bir şekilde biz seni işten çıkarırız’ dediler. Ben de mecbur istifa ettim. Bu olaydan sonra ALO 170’i aradım. İŞKUR’a başvurdum ama sonuç alamadım” 

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı