Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2022 18:44   Güncelleme : 10-02-2022 18:44

GSB'de Yetki Konusunda Mahkeme Kararına TEZ KOOP -İŞ Sendikasından Açıklama Geldi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda yaşanan yetki uyuşmazlığı konusunda Ankara 39.İş Mahkemesinde süren dava sonuçlandı

GSB'de Yetki Konusunda Mahkeme Kararına TEZ KOOP -İŞ Sendikasından Açıklama Geldi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda yaşanan yetki uyuşmazlığı konusunda Ankara 39.İş Mahkemesinde süren dava sonuçlandı.Mahkeme Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı ÖZ BÜRO İŞ Sendikasının yetkili olduğuna hükmetti.

Karar sonrası TEZ KOOP-İŞ Sendikasından açıklama geldi.Konu ile ilgili sosyal medya da açıklama yapan TEZ KOOP İŞ Sendikası Genel Sekreteri Çağdaş Duyar;

Gençlik ve Spor Bakanlığında yaşanan yetki uyuşmazlığı konusunda Öz Büro-İş tarafından açılan dava bugün Ankara 39. İş Mahkemesinde görülmüş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre yasanın aradığı yeterli çoğunluğu bulunmayan Öz Büro-İş’e yetki tespiti verilmesi karara bağlanmıştır. Ankara 39. İş Mahkemesi tarafından gerekçeli kararın yazılmasından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın somut verilere dayanmayan bu kararını bir üst mahkemeye taşıyacağını düşünüyoruz. Çalışma Bakanlığının ayrıntılı incelemeler sonrasında Öz Büro-İş’e olumsuz yetki tespiti bildirmesine rağmen, mahkemece ek bilirkişi raporları talebinin reddedilerek Öz Büro-İş’e yetki tespitinin yapılması kuşku vericidir. Tez-Koop-İş Sendikası olarak yasal süreç titizlikle izlenerek gelişmeler her aşamada üyelerimizle paylaşılacak, hak kaybına uğramamanız için ne gerekiyorsa yapılacak ve işkolu barajını geçemeyen bu sözde sendikaya sizleri mahkum etmeyeceğiz dedi.

AdminAdmin