Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
06 HAZİRAN Salı 03:13

G.S.B Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Önce Mobing Sonra Darp

Kartepe’de skandal bir şiddet olayı meydana geldi. Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda çalışan özel güvenlik görevlisi Şadiye Sayan, kurumda çalışan bazı çalışanların sözleşmeli personele kart bastırdığını ortaya çıkarttığı gerekçesiyle uzun bir süredir kurumda mobing görüyordu.

haber
Giriş Tarihi : 03-06-2022 20:31
G.S.B Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Önce Mobing Sonra Darp
"

Kartepe’de skandal bir şiddet olayı meydana geldi. Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda çalışan özel güvenlik görevlisi Şadiye Sayan, kurumda çalışan bazı çalışanların sözleşmeli personele kart bastırdığını ortaya çıkarttığı gerekçesiyle uzun bir süredir kurumda mobing görüyordu. Ancak kurumda yaşanan büyük gerginlik bugün patlak verdi.

SAĞ KOLUNU SIKTI

Kurumun engelli girişinde çalışan Sayan, kurum içinde yasak olmasına rağmen biber ve domates fidanı ekildiğini görünce devlet kurumu içerisinde fidan dikmenin yasak olduğunu yalnızca çiçek ekilebileceğini söyledi. Sayan’ın fidanlara müdaalesi sırasında kurumda karate antrenörü olarak çalışan ve Soner Açıkyol’un Sayan’ın sağ kolunu sıkmaya başlayarak ‘Sen ne yapıyorsun?’ dediği, bu sırada kurum müdürü Erol Arutan’ın ‘Sen çok şey biliyorsun, elinden geleni yap’ dediği iddia edildi

SÜRGÜNLE TEHDİT ETTİ İDDİASI

Sayan’ın kolunun acıdığını söylemesine rağmen Açıkyol’un bırakmaması üzerine, Arutan’ın Açıkyol’a Sayan’ın kolunu bırakmasını söylediği ve Açıkyol’un Sayan’ı ittirerek bıraktığı edinilen bilgiler arasında. Kurum Müdürü Erol Arutan’ın bu olayların üzerine Sayan’ı “Seni Adana’ya süreceğim” diyerek tehdit ettiği de iddialar arasında. O sırada Nalan Kahya isimli bir personelin de Sayan’ın suratına erik çekirdeklerini atarak “Toprağa düşsün belki fide olur” diyerek dalga geçtiği de iddia edildi.

 

ÜÇ İSİMDEN DE ŞİKAYETÇİ OLDU

Önce Aile Hekimliği’ne giderek darp raporu alan Sayan’ın detaylı darp raporu için Kocaeli Devlet Hastanesi’ne yönlendirildiği daha sonra ise ortopedi servisine sevk edildiği öğrenildi. Sayan’ı darp eden Soner Açıkyol’un, AKP’li avukat eşi Eda Açıkyol’a güvenerek ilçede ve kurumda oldukça rahat davranışlar sergilediği de edinilen bilgiler arasında. Yaşanan olay sonrası darp raporu alan Sayan, Açıkyol, Arutan ve Kahya’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Admin

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı