Haber
Giriş Tarihi : 03-02-2021 22:39   Güncelleme : 03-02-2021 22:39

“FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor” Açıklamasında Bulunan Hayati Küçük'e Tepki

Yeniakit'e ye konuşan Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki provokatörlerin provokasyonu ve FETÖ’nün bu olaylardaki etkisine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu.

“FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor” Açıklamasında Bulunan Hayati Küçük'e Tepki

Yeniakit'e ye konuşan Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki provokatörlerin provokasyonu ve FETÖ’nün bu olaylardaki etkisine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Hayati Küçük, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da flaş bir çağrıda bulunarak, “Bu konularda acilen gereğini yapın.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrıda bulunan Hayati Küçük, şöyle konuştu: 

“FETÖ’cüler özel güvenlik sektöründe cirit atıyor.   FETÖ’nün bugün özel güvenlik sistemini çok etkili bir şekilde kullandığını görüyoruz. Özel güvenlik sektöründe FETÖ unsurlarının temizlenmediğine dair somut bilgiler alıyorum. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlikte çalışan her bir kişiye yönelik FETÖ incelemesi yapması gerektiğini düşünüyorum ve buna ilişkin acilen bir çalışma yapılmalıdır. Ayrıca emniyet mensuplarımızın ikamet ettikleri sitelerde de FETÖ anlamında ciddi bir incelemenin yapılması şarttır.”

Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı ve araştırmacı yazar Hayati Küçük'ün yapmış olduğu bu açıklama özel güvenlik sektöründe çalışanların tepkisine yol açarken,sendikalar konu ile ilgili açıklama yapacağını duyurdu.