Haber Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 11:59 Bu haber 19872 kez okundu
 
Enerji sektöründe fark yaratan çözümler
Enerji Sektöründe, her projenin kendine has bir karakteri bulunuyor. Projenin tipi, proje sahasının yeri ve sahanın ayrıca kendi coğrafi ve etnik yapısı modellemeyi oldukça değiştirebiliyor.
Securıtas Haberi
Enerji sektöründe fark yaratan çözümler

 

Enerji Sektöründe, her projenin kendine has bir karakteri bulunuyor. Projenin tipi, proje sahasının yeri ve sahanın ayrıca kendi coğrafi ve etnik yapısı modellemeyi oldukça değiştirebiliyor.

Konuyu değerlendiren Secuitas Türkiye Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, “Güvenlik bakış açısından inşaat, işletme ve üretim aşamalarında farklı çözümler, modellemeler yaratılmalı.  İnşaat aşamalarında her türlü risklerin önüne geçmeyi ve riskleri en aza indirgemeyi, iş sağlığı ve güvenliği konularına destek vererek iş gücü kaybına da mâni olmayı, işletme ve üretim aşamalarında ise üretim kaybına sebep olan unsurları ortadan kaldırmaya destek olmayı hedeflemek olmalıdır”dedi.

 

Artık eski usul dediğimiz bekçi ve kontrol görevlisi zihniyeti yerine profesyonel güvenlik hizmetinin terci edilmesi, hem daha etkin hem daha ekonomik bir model olarak görüldüğ dikkat çeken Akalın,  “Yasal yükümlülükler, risk paylaşımları, iş ve işçi sağlığı, eğitimlerle desteklenmiş ve uzun vadede çok daha az maliyet getirecek bu yaklaşımlar yatırımcı firmalar tarafından tercih ediliyor.” Dedi.

 

Anıl Akalın iş sürecini söyle anlattı: “Securitas olarak iş ortaklarımız ile öncelikli olarak masa başında ilk toplantımızı gerçekleştirip,  onların bakış açısından projenin yapısını, takvimini ve ihtiyaçlarını görüşüyoruz. Sonrasında saha ziyaretimizi yapıyoruz. Saha ziyaretimizin amacı Güvenlik Bakış açısı ile risk analizlerimizi yapmak, sahanın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkartmak, tavsiyelerimizi ifade edebilmek için  ihtiyaçları tespit etmek ve bu ihtiyaçları iş ortağımızın firma kültür ve yapısına ve projenin gereğine göre şekillendirmek.  Saha ziyaretlerimizi Güvenlik Modellemesi yapmak için  olmazsa olmaz olarak nitelendiriyoruz, bu model bizim için teori ile  pratiğin uyumunu sağlıyor.”

 

Eneji güvenliğine ilişkin önemli bilgiler paylaşan Anıl Akalın, “Enerji üretim, dağıtım ve iletim hatlarının genelde mücavir alanlarda, iletişim ve enerji kablo hattı kurulması mümkün olmayan arazilerde, Entegre güvenlik çözümleri ile teknoloji ve insan gücünü bir arada sunarak daha etkin ve projeye özel hizmet sunulması hedeflenmelidir. Teknoloji; yani CCTV, Alarm, Harici Alarm sistemleri, teknolojik denetim sistemi, RVS sistemi, ve insan gücünü entegre ederek çözümler üretilmiştir. Elektriksiz ortamlarda kendinden enerjisi olan kullanılmaktadır. Bu yönde her türlü gelişim ve yeni çözümler için yatırımlar yapılmaya devam edilmektedir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enerji, sektöründe, fark, yaratan, çözümler,
Yorumlar
Haber Yazılımı