Haber
Giriş Tarihi : 18-04-2020 13:44   Güncelleme : 18-04-2020 14:23

Emlakçı Özel Güvenlik Görevlisini Eşyaları ile Birlikte Kapı Dışarı Etti

Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki özel güvenlik görevlisi M. K., çalıştığı işyerlerinden düzenli maaş alamayıp 2 aylık ev kirasını ödeyemediği için emlakçı tarafından şahsi eşyalarıyla birlikte kapı önüne konuldu detay haberimizde

Emlakçı Özel Güvenlik Görevlisini Eşyaları ile Birlikte Kapı Dışarı Etti

EMLAKÇI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ KAPI DIŞARI ETTİ

Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki M. K., çalıştığı işyerlerinden düzenli maaş alamayıp 2 aylık ev kirasını ödeyemediği için emlakçı tarafından şahsi eşyalarıyla birlikte kapı önüne konulduğunu ileri sürdü.

Bu duruma düştüğü için utandığını ve bu yüzden de yüzünü göstermek istemediğini belirten M.K, "Ben düştüğüm durumdan tanıyorum ama O, beni bu şekilde mağdur etmekten ve benim evime izinsiz çilingirle girmekten utanmadı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı oluyor. Kalacak yerim olmadığı için kiramı bile ödeyemezken, 3 bin 150 TL ceza ödeyemem" dedi.

KORANAVİRÜS SEBEBİYLE İŞİNDEN OLAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNE EMLAKÇIDAN ŞOK DAVRANIŞ

KORONAVİRÜS ÖZEL GÜVENLİK İŞTEN ÇIKARMA

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Kültür Mahallesi'nde yaşayan M.K. (30), geçtiğimiz yıl ağustos ayında kira bedeli 1000 TL olmak üzere emlakçıdan eşyalı ev kiraladı. Turizm sektöründe güvenlik görevlisi olan M. K. sezonun bitmesiyle işinden ayrılmak zorunda kaldı. Ardından çeşitli fastfood işletmelerinde çalışmaya başlayan M.K., Korona virüs (Covid-19) salgınıyla birlikte son çalıştığı işyerinden maaşını parça parça almaya başladı. M. K., 2 aylık ev kirasını ödeyemeyince iddiaya göre emlakçı tarafından uyarıldı, geçtiğimiz ayın başında ise kendisi dışarıdayken evine girilip şahsi eşyaları evin dışına çıkartıldı. Kapı anahtar göbeği değiştirilen M.K. evine giremeyince soluğu karakolda alıp emlakçı hakkında şikayetçi oldu.

Yaklaşık 1 aydır bir arkadaşının yardımıyla pansiyonda yaşamaya başlayan genç adam, şu sıralar iş bulamadığı için sokakta kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

"Yaşayan bilir"