Haber
Giriş Tarihi : 02-06-2020 18:29   Güncelleme : 02-06-2020 18:34

Ege Üniversitesi Hastanesine 31 Özel Güvenlik Görevlisi Alım Süreci İŞKUR Üzerinden Başladı

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafındna bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ilkokul mezunu adaylar arasından kamu işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Güvenlik görevlisi kadrolarında istihdam etmek üzere yapılan personel alımına başvurular İŞKUR üzerinden başladı. 

Ege Üniversitesi Hastanesine 31 Özel Güvenlik Görevlisi Alım Süreci İŞKUR Üzerinden Başladı

Ege Üniversitesi kadrolu işçi alacak.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafındna bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ilkokul mezunu adaylar arasından kamu işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Özel Güvenlik görevlisikadrolarında istihdam etmek üzere yapılan personel alımına müracaatlar İŞKUR üzerinden başladı. 

BAŞVURU BİLGİLERİ

 

Özel Güvenlik Görevlisi alımında başvuru genel şartları şu şekilde

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 4. Askerlikle ilişiği olmamak(Fiilen yapmış, Muaf veya Tescilli)
 5. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 6. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.
 7. Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.
 8. Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
 9. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9.maddesinde “Talebin ilanından itibaren, adaylara (…)(1) beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015-2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.) İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez.” denilmektedir.
 10. Temizlik personeli olarak alınacak adaylar, Hastanemiz yataklı servis, poliklinik, genel alanlar, idari ofisler, bahçe alanları, tıbbi atık taşıma, çevre düzenleme, taşıma, yemekhane temizlik ve mutfak alanları dahil olmak üzere görevlendirileceklerdir. 
 11. Başvuran adaylar Ege Üniversitesi Hastanesindeki diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

 

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ

 1. 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak, (başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi olan) 
 2. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,
 3. 18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak.
 4. Kadın adaylarda en az 165 cm boyunda olmak, Erkek adaylarda en az 175 cm boyunda olmak. Boy kilo arasında  +/-  10 kilo olacaktır. (Sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir)
 5. En az Lise mezunu olmak.
 6. Güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak