Haber
Giriş Tarihi : 24-09-2020 11:19   Güncelleme : 24-09-2020 12:35

Diyarbakır SMC Güvenlik Şirketini Ziyaret Ederek,Pandemi Sürecinde Özel Güvenlik Personellerine Verilen Desteği Yerinde Gördük

Diyarbakır'da 2016 yılından özel güvenlik sektöründe hizmet vermeye başlayan SMC Özel Güvenlik LTD Ş.T.İ Genel müdürü Niyazi bey konuk olarak özel güvenlik sektörü ve pandemi süreci ile ilgili röportaj yaptık.

Diyarbakır SMC Güvenlik Şirketini Ziyaret Ederek,Pandemi Sürecinde Özel Güvenlik Personellerine Verilen Desteği Yerinde Gördük

Diyarbakır'da 2016 yılından özel güvenlik sektöründe hizmet vermeye başlayan SMC Özel Güvenlik LTD Ş.T.İ Genel müdürü Niyazi Çetinkaya'ya konuk olarak özel güvenlik sektörü ve pandemi süreci ile ilgili röportaj yaptık.

yaklaşık 40 proje 200 personel ile özel güvenlik sektörüne hizmet veren SMC Özel Güvenlik Genel Müdürü Niyazi bey ile özel röporatj gerçekleştirdik.

Editör;Bize Kısaca SMC Özel Güvenlik LTD ŞTİ'den bahsedebilirmisiniz?

Firmamız 2016 dan bu yana faaliyet göstermiş olup her yıl bir önceki yılla göre daha zengin içerikli bilinçli ve kendini geliştirmiş personellerle yoluna etmektedir.

Editör;Pandemi Sürecini Nasıl Yönetiyorsunuz?

Personellerimizi günlük takip ederek hizmet verdiğimiz projelerimizde İSG kapsamında tüm ihtiyaçlarını karşılayarak nöbet tuttuğu yerlere güvenlik görevlisi harici kimseyi almayarak düzenli dezenfekatan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.İnsan sağlığı bizim için önemli bu yüzden tüm personellerimize COVİT-19 Hastalığı ile ilgili haftalık olarak video konferans yönetimi ile ve sosyal mesafa kuralları gözetilerek şirketimizde eğitimlerimizi veriyoruz,ALLAH'a şükür şirketimiz bünyesinde çalışan hiç bir personelimizde vaka görülmedi.

Pandemi Sürecinde Ekonomik Olarak Etkilendiniz mi?

Pandemi süreci ister istemez ülkemizde ekonomik sorunlar meydana getirdi,sonuçta rekabet koşullarının olduğu özel sektörde hizmet veriyoruz,şirketimizin ve personellerimizin pandemi dolayısı ile ekonomik koşullarında özlük haklarında bir değişiklik yapmadık.Hiç bir personelimizi ekomonik olarak zor durumda bırakmadık.

Editör;Çalışanlar size rahatlıkla ulaşabiliyor mu, çalışanların sorunlarını bütünsel bazda ele alıyor musunuz?

Ulaşabildiklerini düşünüyorum. Sık sık da personel görüşmeleri yapıyorum. Bu görüşmelerde dile getirdikleri makul ve mantıklı talepleri elimizden geldiği kadar çözmeye çalışıyorum. Çözemeyeceğimiz sorunları da neden çözemediğimizi izah etmeye çalışıyorum.

Editör;Özel Güvenlik Sektöründe çalışan biri olarak sizce Özel Güvenlik sektörünün başlıca sorunları nelerdir?

En büyük ve en önemli kaynağın insan olduğu bu sektörde öncelikle personele yönelik problemlerin çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sorunlar arasında özel güvenlik görevlilerinin hakettikleri değerin kendilerine verilmemesi, özlük haklarının yeterli olmaması, yıpranma paylarının bulunmaması, maluliyet haklarının verilmemesi, düşük maaş ve çalışma şartlarının yeterli seviyede dizayn edilememesini sayabiliriz. Birde bence en önemlilerinden birisi de özel güvenlik görevlilerinin sosyal toplumumuzun içerisinde konumlandırıldıkları yerin değiştirilmesi gerekmektedir. Bununla ilgili hep birlikte ciddi çalışmalar yapmalıyız.