Haber
Giriş Tarihi : 03-04-2019 20:21

DİSK Güvenlik-Sen Öyle Bir Toplu İş Sözleşmesi Yaptı ki Haftalık Çalışma Saati 40 Saate Düşürüldü.

DİSK Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-Sen Sendikası,Beşiktaş belediyesinde çalışan özel güvenlik işçileri adına Beşiktaş Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi yaptı.İşçiler büyük haklar kazandı.

DİSK Güvenlik-Sen Öyle Bir Toplu İş Sözleşmesi Yaptı ki Haftalık Çalışma Saati 40 Saate Düşürüldü.

DİSK Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-Sen Sendikası,Beşiktaş belediyesinde çalışan özel güvenlik işçileri adına Beşiktaş Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi yaptı.İşçiler büyük haklar kazandı.Özel güvenlik işçileri adına haber sitemize açıklamalarda bulunan Güvenlik-Sen Sendikası Genel Başkanı Serdar Aslan;Yapmış olduğumuz protokolde işçiler adına büyük kazanımlarımız oldu,yapılan bu protokolün İşçi sınıfına hayırlı uğurlu olsun bu ve daha güzel sözleşmeler yapmak için birlikte mücadele edeceğiz bizleri yani özel güvenlik işçilerini dikkate alan Beşiktaş belediyesi yetkililerine de burdan teşekkürlerimi sunarım dedi.Yakın zaman içerisinde örgütlü olduğumuz tüm belediyelerde özel güvenlik işçilerimizin haklarını koruyabilmek ve çalışma hayatına sosyal ve ekonomik katkılar sağlamak amacı ile toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başlayacaktır dedi.

İşçiler belediye hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek,çocuk yardımı,öğrenim yardımı,banka promosyon yardımı,ücret zamları,çalışma saatleri vb gibi hak edinimleri yer aldı.Sendika işçilerden ise aidat almayacak.

En dikkat çeken madde olarak FAZLA ÇALIŞMALAR VE ÜCRETLERİ oldu.

Günlük 8 saati ve haftada 40 saati aşan (hafta tatili günlerinde yapılan 8 saatlik çalışmalar hariç) 45 saate kadar yapılan çalışmalar fazla sürelerle çalışmalardır. Fazla sürelerle çalışma ücreti normal çalışma ücretinin 25 fazlasıyla ödenir. Haftada 45 saati aşan çalışmalar fazla çalışmadır. Her bir saat fazla çalışma için ödenecek ücret normal çalışma ücretinin 60 fazlasıyla ödenir.Bu maddeye göre işçiler haftalık 40 saati aşan çalışmalarda Fazla mesai ücreti alacak.