Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 22:38 Bu haber 15014 kez okundu
 
DHMİ Yeni İhale Döneminde Ücret Düşüklüğü,İşyeri Temsilcileri Ankara'da Toplandı
DHMİ Yeni İhale Döneminde 5 Ücret Düşüklüğüne Gidecek.Asgari ücretin 50 fazlası ile çalışan özel güvenlik görevlileri yeni ihale döneminde 45 ile çalışacak.Mahkeme daha öncesinde düşüşler ilgili alacak davası açan işçilerin lehine karar vermiş DHMİ'ye özel güvenlik işçilerinin alacakları ile ilgili ödemeye mahkum etmişt
Gündem Haberi
DHMİ Yeni İhale Döneminde Ücret Düşüklüğü,İşyeri Temsilcileri Ankara'da Toplandı

DHMİ Yeni İhale Döneminde 5 Ücret Düşüklüğüne Gidecek.Asgari ücretin 50 fazlası ile çalışan özel güvenlik görevlileri yeni ihale döneminde 45 ile çalışacak.Mahkeme daha öncesinde düşüşler ilgili alacak davası açan işçilerin lehine karar vermiş DHMİ'ye özel güvenlik işçilerinin alacakları ile ilgili ödemeye mahkum etmişti.

DHMİ risk almaya devam ediyor.

Düşüş ile ilgili yetkili sendika Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası İş yeri temsilcilerini Ankara'da topladı.

Gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Ömer Çağırıcı, ve Atabay Hukuk Müşavirliği katıldı.

DHMİ iş yeri temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda yeni dönem şartnamede yapılan değişiklerle ilgili özel güvenlik görevlilerinin sorun ve talepleri konuşuldu.

Yapılan açıklamada;4 yıldır örgütlü olduğumuz DHMİ’ye bağlı hava meydanlarında birliğin ve beraberliğin bozulmayacağı, bundan sonra da daha güçlü bir anlayışla yolumuza devam edeceğimizi. Temsilcilerimiz ve üyelerimizle aldığımız kararla Güvenlik-İş sendikamızın mücadelesinde el birliğiyle yanımızda olacağı açıklandı. 

            
              

Kaynak: Editör:
Etiketler: DHMİ, Yeni, İhale, Döneminde, Ücret, Düşüklüğü,İşyeri, Temsilcileri, Ankara'da, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı