Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 21:18 Bu haber 17290 kez okundu
 
DHMİ'de Hangi Sendika Yetkili Olacak Güvenlik-İş Sendikasımı,Özgüvensen Sendikasımı?
DHMİ Havalimanlarında Yaklaşık 4 Yıldan fazla örgütlü olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Güvenlik-İŞ tekrar yetkili olabilmek için örgütlenme çalışmalarına hız verdi.Öte yandan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikasıda DHMİ Havalimanlarında yetki alabilmek için çalışmalarına başladı.
Sendikal Haberi
DHMİ'de Hangi Sendika Yetkili Olacak Güvenlik-İş Sendikasımı,Özgüvensen Sendikasımı?

DHMİ Havalimanlarında Yaklaşık 4 Yıldan fazla örgütlü olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Güvenlik-İŞ tekrar yetkili olabilmek için örgütlenme çalışmalarına hız verdi.Öte yandan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikasıda DHMİ Havalimanlarında yetki alabilmek için çalışmalarına başladı.

DHMİ Havalimanlarını ziyaret eden ÖZ-GÜVENSEN yetkillileri sendikalarının özel güvenlik çalışanlarına çalışma hayatında sosyal ve ekonomik olarak  daha katkı sağlayacaklarını iddia ediyor.Havalimanında bazı işçilerin açmış olduğu dava sonrası kazandıkları ücret karşısında rahatsız olan diğer özel güvenlik çalışanları için TÜRK-İŞ Güvenlik-İş sendikası Ankara'da işyeri temsilcileri ile acil toplantı yapmış kazanılan davanın içeriği ve yeni yapılacak ihalede yüzde 5 düşüş'ün gerekçelerini açıklamıştı.

DHMİ kamuda bütçe sınırlamasına gidildiği için ihale döneminde çalışanların maaşında yüzde 5 düşüş yapacak

Şimdi ise sendikalar arasında adeta örgütlenme yarışı başladı.DHMİ Havalimanlarında hangi sendika yetkili olcak herşey aralık ayında belli olcak.

ŞİMDİ HER İKİ SENDİKAYADA SORUYORUZ?

BİR ÖNCEKİ HABERİMİZDE ÖZ-GÜVENSEN SENDİKASINA SORDUĞUMUZ FAKAT CEVAP ALAMADIĞIMIZSORULARI ŞİMDİ TEKRAR SORUYORUZ ;

1-SENDİKA DHMİ HAVALİMANLARINI NEDEN ÖRGÜTLENMEK İSTİYOR?

DHMİ HAVALİMANLARINDA STANDART ÇIKAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ HARİCİ SENDİKA DHMİ ÇALIŞANLARINA NE KATKILAR SAĞLAYACAK?

2-ANFA Güvenlik Hizmetlerinde Çalışan Üyelerine Karşı Mesailerini Bile Aldıramayan Sendika Havalimanı Çalışanlarına Ne Gibi Katkılar Sağlayabilecek?

3-Havalimanlarında Yetkili Bir Sendika Var İken Stratejik Açıdan Büyük Öneme Sahip Havalimanlarında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerini Neden Örgütlemek İstiyor?

4-Aidatlarınız Ne Kadar Olacak

GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASINA SORUYORUZ?

1-Bundan önceki toplu iş sözleşmesi süresi boyunca özel güvenlik görevlilerine ne gibi katkılarda bulundunuz?

2-Standart Yüksek Hakem Heyeti ile imzalanan toplu iş sözleşmesi harici özel güvenlik görevlilerine çalışma hayatındaki ne gibi sorunlarını çözdünüz?

3-Yeni yapılacak ihale sonrası yetki aldığınız takirde özel güvenlik görevlilerinin çalışma hayatına ne gibi katkılar sunacaksınız?

4-Aidatlarınız Ne Kadar Olacak

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DHMİ'de, Hangi, Sendika, Yetkili, Olacak, Güvenlik-İş, Sendikasımı,Özgüvensen, Sendikasımı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı