Öz-Güvensen Sendikası
Giriş Tarihi : 14-05-2020 20:40   Güncelleme : 14-05-2020 22:15

Cumhurbaşkanının Özel Hayatını Hiçe Sayan,ÖZ GÜVEN-SEN Sendikasının Savcılığa İntikal Eden Belgesine Ulaştık

Dün yapmış olduğumuz haber sonrası cumhuriyet savcılığının başlatmış olduğu soruşturma sonrası savcılığa intikal eden ve bir çok haber sitesinde yer alan ÖZGÜVEN-SEN Sendikasının Genel Başkanı Ömer Yılmaz'ın bazı platformlarda paylaşmış olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olan vekaletnameye ulaştık.

Cumhurbaşkanının Özel Hayatını Hiçe Sayan,ÖZ GÜVEN-SEN Sendikasının Savcılığa İntikal Eden Belgesine Ulaştık

Dün yapmış olduğumuz haber sonrası cumhuriyet savcılığının başlatmış olduğu soruşturma sonrası savcılığa intikal eden ve bir çok haber sitesinde yer alan ÖZ GÜVEN-SEN Sendikasının Genel Başkanı Ömer Yılmaz'ın bazı platformlarda paylaşmış olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olan vekaletnameye ulaştık.

Belge Niçin Paylaşıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olan ve TC Kimlik bilgileri,Adres ve kütük bilgilerinin yer aldığı Vekalatname belgesi sendikadan KYK Kurumlarında istifaların çoğalması üzerine sendikanın Genel Başkanı Ömer Yılmaz Tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın ismini kullanarak istifaların önüne geçmesi için paylaşıldığı iddia edildi.

Savcılık Soruşturma Başlattı

Sosyal medya üzerinde yayınlanan ve yüzlerce kişinin gördüğü belge için savcılık soruşturma başlatıldı.Sendika ise belgelerinin her ne kadar yalan olduğunu iddia etsede belgenin doğrulandığı kesinleşti.

HAK-İŞ Konfederasyonun'dan Sendikaya Tepki

HAK-İŞ Konfederasyonu bağlı bulunduğu sendikaya belge paylaşımı sonrası görüşme yaptığı ve bu tip belgelerinin bir daha kullanılmaması hakkında sendikaya bilgi verildiği öğrenildi.

Sendika Çıkarları İçin Kullanmış

ÖZGÜVEN-SEN Sendikası üyeliklerini artırmak ve yaşanan istiflarının önüne geçmek için böyle bir yola gidildiği öğrenildi.

Sendika ise haberin aslı olmadığı ve belgenin yok olduğu iddia etmişti.

ÖZ GÜVEN-SEN Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz'ın yapmış olduğu Paylaşım..