Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
25 EYLÜL Pazartesi 19:11

Cumhurbaşkanı Kamu İşçilerine Zam İçin Çalışma Bakanı’na Talimat Verdi

Yaklaşık 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi çalışmalarının sonuçlanması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çalışma Bakanı Bilgin’e talimat verdiği öğrenildi..

gundem
Giriş Tarihi : 11-03-2023 23:55
Cumhurbaşkanı Kamu İşçilerine Zam İçin Çalışma Bakanı’na Talimat Verdi

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 700 bin kamu işçisine zam yapılmasıyla ilgili Çalışma Bakana talimat verdiği öğrenildi.

Kabulün ardından parti genel merkezinden ayrılırken açıklamada bulunan Ergün Atalay, görüşmelerinin ana başlığının 700 bin kamu işçisini ilgilendiren 2023 yılı toplu iş sözleşmesi olduğunu söyledi.

Buradan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşmeye gideceklerini belirten Atalay, "Bir an evvel, seçimden evvel, 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesini istiyoruz. Toplumun talebi bu, benim, TÜRK-İŞ yönetiminin talebi bu." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Bakan Bilgin'e "bu konuyu görüşün" dediğini aktaran Atalay, "Yaklaşımı iyi olduğu için Çalışma Bakanına talimat verdi, oraya gidiyoruz." ifadelerini kullandı.

Atalay, bir soru üzerine, görüşmede seçimle alakalı bir konunun gündeme gelmediğini kaydetti.

"Asgari ücretle ilgili bir şey gündeme geldi mi?" sorusuna Atalay, "Onla ilgili bir şey konuşmadık. Gündem, geçici işçi, bu hafta çıkar diye tahmin ediyoruz. Kamu sözleşmeleri var. Bir de taşeronun kadro beklentisi var, onları konuştuk." cevabını verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı