Haber
Giriş Tarihi : 23-08-2021 21:34   Güncelleme : 23-08-2021 21:34

Çocuğumun kolunu acıttı' deyip, hastaneyi birbirine katmışlardı! Bakan Koca duyurdu: 4 gözaltı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Burdur Devlet Hastanesi'nde yaşanan şiddet olayında arkadaşlarımızı darbeden, kendilerine sözlü saldırıda bulunan 4 kişi gözaltına alınmıştır.

Çocuğumun kolunu acıttı' deyip, hastaneyi birbirine katmışlardı! Bakan Koca duyurdu: 4 gözaltı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Burdur Devlet Hastanesi'nde yaşanan şiddet olayında arkadaşlarımızı darbeden, kendilerine sözlü saldırıda bulunan 4 kişi gözaltına alınmıştır. Saldırganların hak ettiği, benzer suçların önünü kesecek cezaları almaları için, camiamız adına sürecin ödünsüz takipçisi olacağız" dedi.

Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde dün akşam saatlerinde G.Ç., enjeksiyon yapılan 16 yaşındaki oğlunun kolunu acıttığı gerekçesiyle hemşireye fiziki saldırıda bulundu. Daha sonra dışarıdaki yakınları S.T. ve D.Y.'nin de karışmasıyla olay büyüdü. Yaşanan arbedede 2 hemşireyle olayı ayırmaya çalışan özel güvenlik görevlileri darbedildi. Olay sırasında hastanenin acil servisinin camı da kırıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güçlükle yatıştırılan olay sonrası anne ve 2 yakınını gözaltına aldı. Hemşireler ve güvenlik görevlileri saldırganlardan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma sürerken, polis merkezinde ifadeleri alınan G.Ç., S.T. ve D.Y. işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.