Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
01 EKİM Pazar 08:00

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 66 Güvenlik Görevlisi Alacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 66 Kamu personeli Alımı ilanı yayımladı. 12 Ocak 2022 tarihi ile gelmiş olan ilan için kamu personeli alımları Lisans ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 12-01-2022 17:34
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 66 Güvenlik Görevlisi Alacak

Bakanlıktan az önce gelmiş olan ilan ile 66 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 66 Kamu personeli Alımı ilanı yayımladı. 12 Ocak 2022 tarihi ile gelmiş olan ilan için kamu personeli alımları Lisans ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Mülakatsız 4/B Sözleşmeli 66 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak 66 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Kadın Erkek olmak üzere Lisans ve Ön Lisans mezunu alım yapılacak. Alımlar merkez ve taşra teşkilatına yapılacak.

Merkez Teşkilatı Kontenjan Dağılımı: Bakanlık Merkez teşkilatına Lisans mezunu 35 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Taşra Teşkilatı Kontenjan Dağılımı:

Bakanlık 15 farklı şehirdeki taşra teşkilatlarında Ön Lisans mezunu 31 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Adana 2, Diyarbakır 2, Erzurum 2, Gaziantep 1, Giresun 4, İstanbul 2, İzmir 2, Kahramanmaraş 2, Konya 3, Mardin 2, Rize 1, Sakarya 2, Samsun 2, Trabzon 2, Zonguldak 2, Adaylardan Aranan Genel Başvuru Şartları:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda;

Koruma ve güvenlik görevlisi olarak herhangi bir kurum veya kuruluşta hizmetine devam etmiyor olmak,

Herhangi sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

2022 Yılı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları Nedir?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koruma ve güvenlik görevlisi alımları için adaylardan özel olarak eğitim, KPSS, Yaş, Kimlik Kartı, Boy şartları aranacak.

Eğitim Şartı?

Alımlar için adayların herhangi bir lisans veya Ön Lisans mezunu olmaları gereklidir.

2020 ve 2021 KPSS Puan Şartı?

Lisans mezunları için 2020 veya 2021 yılı KPSS Puanı geçerli olacak olup P3 puan türünden puan almış ve Ön Lisans mezunları için 2002 yılı KPSS'den P93 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Ayrıca Bakanlık başvuru için KPSS Taban Puanı 60 olarak belirledi.

Kimlik Kartı:

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresinin dolmasına en az 6 (altı) ay kalmış olan silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Yaş Şartı:

İlanda belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla (28.01.2022) 35 yaşından gün almamış olmak.(28.01.1987 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar.)

Boy Şartı:

Boy niteliği olarak adaylardan, Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

Başvurular Elektronik Ortamda Başladı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koruma ve güvenlik görevlisi alımı için başvurular başladı. 11 Ocak 2022 tarihi ile açılan başvuru ekranı en geç 28 Ocak 2022 tarihi saat 23:59 a kadar devam edecektir. Başvurular sadece Elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile kariyer kapısından gerçekleştirilecektir.

KAYNAK İŞİN OLSA COM

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı