Sendikal
Giriş Tarihi : 18-03-2020 20:26   Güncelleme : 18-03-2020 21:00

Çağırıcı;Koronavirüs Salgını Sürecinde Görev Alanlarında Özel Güvenlik Görevlilerinin En İyi Şekilde Korunması İçin İşverenlerle Temasımız Sürüyor!

Üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden gelen tüm şikayetleri değerlendirerek, ilgili işverenler ile temasa geçerek gereken tüm işlemlerin yapılması konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz

Çağırıcı;Koronavirüs Salgını Sürecinde Görev Alanlarında Özel Güvenlik Görevlilerinin En İyi Şekilde Korunması İçin İşverenlerle Temasımız Sürüyor!

TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı;Koronavirüs Salgını Sürecinde Görev Alanlarında Özel Güvenlik Görevlilerinin En İyi Şekilde Korunması İçin İşverenlerle Temasımız Sürüyor!

Çağırıcı yapmış olduğu açıklamada;Üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden gelen tüm şikayetleri değerlendirerek, ilgili işverenler ile temasa geçerek gereken tüm işlemlerin yapılması konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz..Özelikle ateş ölçer ile vucut ateşini ölçen güvenlik görevlilerinin temas konusunda gereken korunma ekipmanlarının sağlanılması için kamu kurum ve belediyeler ile görüşmelerimiz devam ediyor.kısa zaman içerisinde gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayacağız.Tüm teşkilatımız il temsilcilerimiz,şube başkanlarımız üyelerimizi ziyaret ederek sahada gerekli bilgileri toplayıp sendikamıza günlük olarak raporlamalarda bulunuluyor,olumsuz durumlar için anında işverenle temas kuruyoruz.

Vatandaşlarımızla görev noktalarında en çok temas eden meslek grubu olarak genel kolluk kuvvetlerimiz ve özel güvenlik görevlileri gelmektedir.

Genel kolluk kuvvetlerimiz ve özel güvenlik görevlileri Koronavirüs salgını sürecinde görev alanlarında en iyi şekilde korunmalı ve dezenfekte için gereken tüm önlemler iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince işverenlerce tüm tedbirler sağlanmak zorundadır dedi.