Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
28 EYLÜL Çarşamba 05:18
Advert

Bursa İnegöl'de 3 bine yakın sporcuya 'yaz' sertifikası

Bursa'da İnegöl Belediyesi’nin 7 ayrı branşta 3 dönem şeklinde düzenlediği yaz spor okulları sona erdi. Eğitim alan 2 bin 902 sporcu, düzenlenen coşkulu törenle sertifikalarını aldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2022 09:06
Bursa İnegöl'de 3 bine yakın sporcuya 'yaz' sertifikası

BURSA (İGFA Her yıl yaz aylarında çocuklara spor imkanı sunmak ve sporla iç içe bir yaşam sürmeleri adına temel oluşturmak adına Yaz Spor Okulları tertip eden İnegöl Belediyesi, bu yıl 7 ayrı branşta yaz spor okulu düzenledi.

Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik, Okçuluk, Spor Tırmanış ve Yüzme olmak üzere 7 ayrı branşta 3 dönem şeklinde yapılan yaz spor okullarında, 2902 öğrenci eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Yaz spor okullarında ilk dönem 20 Haziran’da başlayıp 08 Temmuz’da sona ermişti. İkinci dönem 18 Temmuz-05 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildi ve Üçüncü dönem ise 08 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.

Yaz spor okullarının tamamlanmasının ardından Belediye Spor Salonunda sertifika töreni düzenlendi.

Programda yıl içerisinde yapılan müsabakalarda İnegöl Belediye Spor Kulübü adına başarı elde eden farklı branşlardaki sporcular da sahneye davet edilerek onure edildi. Ardından Belediye Başkanı Alper Taban davetlilere hitaben selamlama konuşması yaptı. Başkan Taban, “Bizim gençler bütün madalya ve kupaları toplayıp gelmişler. Kendilerini tebrik ediyorum” diyerek sporcuları tebrik etti.

Yaz spor okullarını tamamladıklarını da ifade eden Başkan Taban, her genç öğrencinin bir ya da birkaç branşla tanışmasını istediklerini belirterek, ″Onların sağlıklı birer birey olması adına bunu istiyoruz. Görüyoruz ki onlara yatırım yapıldığında çok başarılılar, azimli ve gayretliler. İnşallah onlar için imkanlarımızı daha da arttırmaya devam edeceğiz″ dedi.

Daha sonra tüm branşlarda sertifikalar küçük sporculara takdim edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR