Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
06 HAZİRAN Salı 02:20

Belediye ve İl Özel İdarelerinde Toplu İş Sözleşmesi Süreci İçin İş Kolları Geçiş Bildirimleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma Genel müdürlüğü 15 Haziran 2020 Tarihinde yayınını yaptığı bir genel ile Belediyeler bünyesinde kurulmuş olan firmalarda çalışanların Şirketin Esas İş Koluna Geçirilmesini istedi. Bakanlık’tan İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne Gönderilen yazıda “İş Kolları Değişiklikleri ivedilikle yapılmalıdır” s

Sendikal
Giriş Tarihi : 20-06-2020 21:13
Belediye ve İl Özel İdarelerinde Toplu İş Sözleşmesi Süreci İçin İş Kolları Geçiş Bildirimleri Başladı
"

Bilindiği üzere daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi belediye ve il özel idarelerinde toplu iş sözleşmesi süreci kurulan iştirak şirketleri üzerinden yapılacak.

Belediye ve İl Özel İdarelerinde İse İştirak Şirketlerinde İstihdam Edilen İşçiler,Şirketin Hangi İş Faaliyetleri Kapsamında Kurulduğu ve Hangi İş Koluna Tabi Olduğu Tespiti Sonrası İş Kollarında Kurulan İşçi Sendikaları Üzerinden Üyelikleri Yapılıp Toplu İş Sözleşmesi İşlemleri Yürütülecektir..Birden Fazla Faaliyeti Olan Şirketler Bakanlık Tarafından Hangi İş Kolunda Daha Fazla Hizmet Yürütüyorsa İş Kolu Ona Göre Belirlenecektir..Bu Konuda İş Kolu Tespiti Bakanlığa Bağlıdır..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma Genel müdürlüğü 15 Haziran 2020 Tarihinde yayınını yaptığı bir genel ile Belediyeler bünyesinde kurulmuş olan firmalarda çalışanların Şirketin Esas İş Koluna Geçirilmesini istedi. Bakanlık’tan İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne Gönderilen yazıda “İş Kolları Değişiklikleri ivedilikle yapılmalıdır” söylendi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne Gönderdiği yazıda; 696 sayılı KHK ile taşerondan Kadroya geçen işçilerin iş kollarına ilişkin “Geçiş Hükümlerinin” Belediye Şirketleri açısından 30 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği ve bu tarihten itibaren iş kolları bildiriminin “Asıl işin girdiği İş Kolundan yapılması gerekli olduğu hatırlatıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı