Haber
Giriş Tarihi : 07-04-2022 19:21   Güncelleme : 07-04-2022 19:27

BBP Genel Başkanı Destici, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Çağırıcı'yı kabul etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı'yı kabul etti. Destici, Çağırıcı'yı parti genel merkezindeki makamında ağırladı.

BBP Genel Başkanı Destici, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Çağırıcı'yı kabul etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı'yı kabul etti.

Destici, Çağırıcı'yı parti genel merkezindeki makamında ağırladı.

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ:

“HER ZAMAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN YANINDA OLDUK”

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, her zaman Özel Güvenlik Görevlilerinin yanında olduğunu dile getirdi.

  TÜRK-İŞ Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi makamında ziyaret ederek Özel Güvenlik Görevlilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

  Çağırıcı, “Sayın Genel Başkanın T.B.M.M’de özel güvenlik görevlileri için olan kanun teklifindeki son gelişmeleri değerlendirdik.

Meslektaşlarımız  ve biz özel güvenlik görevlilerine olan desteği ve özel güvenliklerin her zaman yanında olmasından dolayı Sayın Genel Başkana müteşekkiriz.” Dedi.

  Her zaman Özel Güvenlik Görevlilerinin yanında olduklarını ifade eden Destici, “Özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı ve taltif gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklifi  TBMM Başkanlığına sunmuştuk. Bu kanun teklifimizin sonuna kadar takipçisiyiz” dedi.

  Destici, özel güvenlik görevlilerinin, günümüzde toplumsal hayatın her alanında ve özellikle stratejik noktalarda görev yaptığını söyledi.

 “Özel güvenlik görevlilerinin yetkileri göz önüne alındığında kamu hizmeti yaptıklarını belirten Destici, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirici düzeye getirilmesi talebinin doğal olduğunu ifade etti.

Özel güvenlik sektörünün gelişiminde sürdürülebilirliğin ve dünya güvenlik sektöründe yaşanan değişime uyum sağlanmasının önemine değinen Destici, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi adına, özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı ve taltif verilmesi gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklifin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Destici, “Kanun teklifimizin 4.maddesinde yer alan 5188 sayılı kanun kapsamında çalışan özel güvenlik görevlilerinin iş koluna bakılmaksızın, tüm özel güvenlik işçilerinin Savunma ve Güvenlik iş kolunda sayılmalarıydı, özel güvenlik görevlilerinin ve özel güvenlik alanında faaliyet gösteren Sendikaların bu haklı talebinin gerçekleşmesi için takipçi olacağız.”

Destici, BBP olarak kamu vicdanının sesi olmaya devam edeceklerini de vurguladı.

AdminAdmin