Öz-Güvensen Sendikası
Giriş Tarihi : 25-12-2020 08:34   Güncelleme : 25-12-2020 08:34

Batman Belediyesi İle Öz Güvensen Sendikası Arasında TİS İmzalandı,Günlük Yevmiye 120 TL'ye Yükseldi

Belediye bünyesinde hizmet veren Özel Güvenlik Personeli için Belediye Personel A.Ş. ile Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası (Öz Güven-Sen) arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Batman Belediyesi İle Öz Güvensen Sendikası Arasında TİS İmzalandı,Günlük Yevmiye 120 TL'ye Yükseldi

YÜZDE 20 CİVARINDA ZAM YAPILDI”

21 Eylül 2020 ve 20 Eylül 2023 arasını kapsayacak olan 3 yıllık sözleşmeyi Vali Hulusi Şahin ve Öz Güven-Sen temsilcileri imzaladı. Belediye Başkanlığı makamında imzalanan toplu iş sözleşme töreninde Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü ile Sendika temsilcileri hazır bulundu. Batman Belediyesi ve Öz Güven Sen arasında yapılan sözleşme ile 257 güvenlik personelinin mali kazanç, sosyal haklar dahil olmak üzere günlük yevmiye miktarları 120 TL’ye eşitlendi.

“İLK KEZ BİZ SUNDUK”

İmza töreninde konuşan Vali Hulusi Şahin: “İmzalanan sözleşme ile mali kazanç, sosyal haklar dahil olmak üzere toplamda yaklaşık yüzde 20’ye yakın zam yapılmış oldu. Belediye Güvenlik Personeline ilk defa sendika hizmetini biz sunduk. Sendikal haklarla kendilerini koruma altında hissederler ve güven içinde olurlar. Personel maaşları arasında dengesizlikler vardı onu da biz düzelttik ve bir düzen getirdik. Personelin haklarını gözetiyoruz. Maaşları, ikramiyeleri bir gün bile aksatmadan ödüyoruz” diye konuştu.

KAYNAK:BATMANCAGDAS

AdminAdmin