Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
25 EYLÜL Pazartesi 20:38

Banka Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Bu haberimizde bankalarda Banka güvenlik görevlisi Nasıl Olunur? konusunun detaylarını sizlere aktaracağız.Bankalarda çalışan güvenlik görevlilierinin maaşları ne kadardır?

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 15-04-2023 03:56   Güncelleme : 15-04-2023 03:59
Banka Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Bankada özel güvenlik görevlisi olmak için öncelikle 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un belirlediği şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar arasında, en az lise mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil kaydının temiz olması, sağlık sorunu olmaması, askerlik görevini tamamlamış olmak gibi koşullar yer almaktadır.

Banka Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?Daha sonra, özel güvenlik eğitimi almanız gerekmektedir. Bu eğitimi, Özel Güvenlik Eğitim Kurumları tarafından verilmektedir. Eğitim süresi en az 120 saat olup, teorik ve pratik derslerden oluşmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olan kişilere Özel Güvenlik Kimlik Kartı verilir.

Ardından, özel güvenlik şirketleri veya bankaların özel güvenlik departmanlarına başvurabilirsiniz. Başvuru yaparken, özel güvenlik kimlik kartınızın yanı sıra iş başvuru formu, özgeçmiş ve diğer belgeleri de hazır bulundurmanız gerekmektedir. Başvurunuz değerlendirilir ve uygun görülürse, sınav ve mülakat aşamalarına geçilir.

Son olarak, bankada özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladığınızda, bankanın güvenlik protokolleri ve kurallarına uymanız gerekmektedir. Bankada çalışan diğer personelle işbirliği içinde çalışarak, bankanın güvenliğini sağlamalı ve müşterilere güvenli bir ortam sunmalısınız.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı