Haber
Giriş Tarihi : 30-11-2020 19:09   Güncelleme : 30-11-2020 19:09

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde İşçiler Adına Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde işçiler adına toplu iş sözleşmesi yapıldı. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası'ndan yapılan açıklamada;

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde İşçiler Adına Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde işçiler adına toplu iş sözleşmesi yapıldı.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası'ndan yapılan açıklamada;

Genel Başkanımız Hakan Toy ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizin, büyük mücadeleleri sonucu Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına yeni ekonomik, sosyal ve özlük haklar kazandıracak olan İşletme Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İşçilerimize hayırlı olsun.

Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleşen toplantıya Sendikamız adına Genel Başkanımız Hakan Toy, Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Çavuş, Adem Sarıçoban, Süleyman Turgut, Hukuk Müşavirimiz Kadir Atıcı ve Balıkesir İl Başkanımız Yeliz Tanrıkulu’ nun yanı sıra Üniversite adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Kılıç Başkanlığında konunun uzmanlarından oluşan heyet katılmıştır.

Sözleşmeyle ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Hakan Toy, işçilerimiz adına yeni kazanımlar elde ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ inde çalışan işçilerimiz adına sözleşme görüşmelerine 7 Ekim 2020 tarihinde başladık. 30 Kasım 2020 Pazartesi günü bugün iki tarafında mutabakatıyla bağıtladık. 53. gün gibi kısa sürede işçilerimiz adına sosyal, ekonomik ve özlük haklarını genişletecek bir sözleşmeyi üniversite yetkilileriyle yoğun görüşmeler sonucunda imzaladık. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, işçilerimizin ekonomik yönden daha rahat yaşamaları için gece gündüz mücadele ettik. 1961 yılından beri işçimiz için varız ve bu gün burada da işçimize çok iyi haklar aldığımız inancındayım. Rektörlüğümüzün iyi niyetli ve samimi Müzakere heyetine, bu sözleşme müzakerelerinde katkı sağlayan ekip arkadaşlarıma ve bize inanan tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İşçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”