Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
25 EYLÜL Pazartesi 18:27

Bakan Soylu: Tüm kolluk birimlerimize talimat verdim

"Tüm kolluk birimlerimize talimat verdim. Kimse bu evlere giriş yapmayacak. Buradan bir eşya taşımaya yönelik bir süreç söz konusu değil, girilemez, kesinlikle yasaktır."

gundem
Giriş Tarihi : 22-02-2023 08:49
Bakan Soylu: Tüm kolluk birimlerimize talimat verdim

Hatay'da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ağır hasarlı binalarda tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Deprem hareketliliğinin sürdüğünü belirten Bakan Soylu, "Tüm kolluk birimlerimize talimat verdim. Kimse bu evlere giriş yapmayacak. Buradan bir eşya taşımaya yönelik bir süreç söz konusu değil, girilemez, kesinlikle yasaktır." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde ağır hasar alan Hatay, 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki depremle daha sallandı. Son iki deprem nedeniyle bazı binalar yıkılırken, Hatay'da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD İl Koordinasyon Merkezi'nde son durumu aktardı.

Deprem hareketliliğinin devam ettiğini söyleyen Bakan Soylu, ağır hasarlı ve acil yıkılacak binalara girilmesinin yasak olduğunu belirtti. Soylu, "Depremin meydana getirdiği enkazda arama-kurtarma çalışmaları yapılıyor. Ağır hasarlı binalar çıktı. Bu tespit çalışması devam ediyor. Vatandaşımıza bilgi vermek isteriz. Bu sonuçlar nihai sonuçlar değil. İtiraz edilebilir. Orta hasarlı bir binası olan vatandaşın itirazı üzerine binası tekrar incelenebilir. Evi az hasarlı olan bir vatandaşımız, tekrar değerlendirilmesini isterse ekipler tekrar oraya gidecektir." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı