Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
24 MART Cuma 12:26

Bakan Nebati: Fırsatçılığa göz yumacak değiliz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem felaketine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati ekonomiye ilişkin alınan tedbirleri açıkladı ve KGF limitinin 350 milyar liraya çıkarıldığını söyledi.

gundem
Giriş Tarihi : 27-02-2023 17:16
Bakan Nebati: Fırsatçılığa göz yumacak değiliz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem felaketine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati ekonomiye ilişkin alınan tedbirleri açıkladı ve KGF limitinin 350 milyar liraya çıkarıldığını söyledi. Bakan Nebati "Milletimizin hemen her ferdi birlik olurken bir kesim fırsatçılık yapmaya tenezzül etmiştir. Bu durum her şeyden evvel bizim geleneklerimize uygun değildir, son derece de yakışıksız bir tavırdır. Bu duruma kesinlikle göz yumacak değiliz" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem felaketi sonrasında yapılan ekonomiye ilişkin düzenlemeleri açıkladı. Deprem bölgesinde konuşan Bakan Nebati, Kredi Garanti Fonu'nun limitinin 100 milyar lira oranında artırıldığını ve 350 milyar liraya yükseltildiğini açıkladı.

Bakan Nebati, çiftçilere 3,4 milyar liralık ödemenin de yapıldığını söyledi.

Nebati "Milletimizin hemen her ferdi birlik olurken bir kesim fırsatçılık yapmaya tenezzül etmiştir. Bu durum her şeyden evvel bizim geleneklerimize uygun değildir, son derece de yakışıksız bir tavırdı"r. Bu duruma kesinlikle göz yumacak değiliz" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şöyle:

Vefat eden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. 13,5 milyon insanın etkilendiği bir deprem. Son 100 yılın en büyük deprem felaketi olarak kayıtlara geçti. Bu felaket sonucunda 44 bin 354 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Depremin ilk anından itibaren tüm imkanlarını seferber eden devletimiz vatandaşın yaralarını sarmaya bölgeyi imar etmeye devam edecektir. Depremden zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması için bütçe ve imkanlarımızı en etkin şekilde kullanıyoruz. AFAD başta olmak üzere kamu ve kuruluşların acil nakitlerini karşılamak için 100 milyar lira kaynak ayırdık.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı