Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
04 HAZİRAN Pazar 03:02

Bakan Bilgin açıkladı: Geçici işçilere kadro, teklif yarın Meclis'te

Binlerce geçici işçinin beklediği müjde geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ulusal Kanal'a konustu. Bilgin, geçici işçilere kadro verilmesini içeren çalışmanın tamamlandığını açıkladı

gundem
Giriş Tarihi : 06-03-2023 21:57   Güncelleme : 06-03-2023 22:00
Bakan Bilgin açıkladı: Geçici işçilere kadro, teklif yarın Meclis'te

Binlerce geçici işçinin beklediği müjde geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ulusal Kanal'a konustu. Bilgin, geçici işçilere kadro verilmesini içeren çalışmanın tamamlandığını açıkladı. Bakan, hazırlanan metnin yarın yani 7 Mart Sali günü  Ak Parti grubu tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulacağını söyledi. Bilgin, seçim sürecine girilmeden, Meclis çalışmalarına ara verilmeden geçici işçilerin sorunlarının çözüleceğini vurguladı. Geçici işçilerin sorunlarının çözümünün ardından çalışma hayatının bir diğer kanayan yarası taşeron işçiler. Bakan Vedat Bilgin  kadro bekleyen taşeron işçilerin sorunlarının çözümü için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

GEÇİCİ İŞÇİLERİN DURUMU?

Geçici işçilerin çalışma süreleri 5 ay 29 gün ile 9 ay 29 gün arasında değişiyor. Geçici işçiler, Devlet Demiryolları, Orman Genel Müdürlüğü, Şeker fabrikaları ve benzeri kurumlarda görev yapıyorlar.

 

60 bin kişiyi ilgilendiren düzenlemede geçici işçilerin çalışma süreleri üzerinde duruluyor. 12 ay çalışılacak bir model üzerinde çalışmalar devam ediyor.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı