Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
24 MART Cuma 12:25

Asgari ücrette 4. toplantı olacak mı, ne zaman yapılacak?

Asgari ücrette 3. toplantı 20 Aralık Salı günü işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 3. saat süren toplantıda işçi ve işveren temsilcileri bir rakam üzerinde uzlaşıya varamazken, asgari ücrette 4. toplantının ne zaman yapılacağı kamuoyunun gündemini meşgul etmeye başlad

gundem
Giriş Tarihi : 21-12-2022 08:28
Asgari ücrette 4. toplantı olacak mı, ne zaman yapılacak?

Milyonların gözü 20 Aralık'ta 3'üncüsü gerçekleşen Asgari Ücret Tespit Komisyonu kararlarındaydı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda taraflar rakam konusunda uzlaşıya varamazken,  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Atalay, "Türk-İş’in resmi teklifi 9 bin liradır. Verirlerse masaya oturup imzalarız, vermezlerse o mesele içinde olmayız" ifadelerini kullandı. Peki, "Asgari ücret 4. toplantı olacak mı, ne zaman yapılacak?"

ASGARİ ÜCRET TOPLANTI 4. TOPLANTI NE ZAMAN?

2021 ılında asgari ücret toplantısı 4 kez yapılmıştı. Yapılan 4. toplantının ardından açıklanan asgari ücret için bu yıl da kaç toplantı yapılacağı merak edilmeye başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin 20 Aralık Salı günü yapılacak toplantı için "uzlaşmaya varacağız" ifadelerin yer verdi. Asgari ücretin 4. toplantı sonrası açıklanması bekleniyor. Ayrıca asgari ücretin 26 Aralık'ta gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı sonrası açıklanacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

ASGARİ ÜCRETTE 3. TOPLANTI SONA ERDİ! TOPLANTININ ARDINDAN YAŞANAN TÜM GELİŞMELER

TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY: TEKLİFİMİZ 9 BİN TL

Komisyonda işçileri temsil eden TÜRK-İŞ'in Başkanı Ergün Atalay, toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Atalay, "20 gündür süren bir süreç, arkadaşlar üçüncü toplantıyı yaptılar. Beni de buraya çağırdılar. TÜRK-İŞ 40 senedir bir araştırma yapıyor. Ayın birinde TÜRK-İŞ'in açlık sınırı 7 bin 785 TL, yoksulluk sınırı 10 bin TL. Böyle bir ifade kullanmıştık, bu ifade üzerinden 20 gündür TÜRK-İŞ'in teklifi 7 bin 785 TL dendi. Bizim bu zamana kadar hiçbir teklifimiz olmadı. Şimdi teklifi yukarıda Bakan Bey'e, Komisyon'a söyledim. TÜRK-İŞ'in resmi teklifi 9 bin TL'dir. Verirlerse masaya oturur, görüşür imzalarız, vermezlerse bu meselenin içinde olmayız" dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı